Strona główna » Battle Beast, Majesty i Gyze przyjadą do Wrocławia
NEWSY WYDARZENIA

Battle Beast, Majesty i Gyze przyjadą do Wrocławia

Knock Out Productions prezentuje koncert heavy metalowej grupy Battle Beast. Zespół w którym za mikrofonem przewodzi pełna energii Nora Louhimo zaprezentuje się w naszym kraju po raz pierwszy w roli headlinera! Finowie przyjadą do Polski wraz z ekipami z Majesty oraz Gyze. Heavy metalowe show odbędzie się 5 marca we wrocławskim klubie Liverpool.

BATTLE BEAST (Finlandia) heavy metal:
Szukacie zespołu metalowego z charyzmatyczną wokalistką? Właśnie go znaleźliście! Powstały w 2005 roku w Helsinkach zespół Battle Beast cierpliwie i konsekwentnie budował swoją pozycję, by dziś, pod koniec drugiej dekady XXI wieku, zaliczać się do czołówki kapel, dla których drogowskazem były Judas Priest, Iron Maiden, Accept, Warlock, Manowar. Najpierw za mikrofonem stała świetna Nitte Valo, od 2012 roku jej obowiązki pełni Noora Louhimo, której głos jest równie wielki, jak bijąca od niej energia podczas koncertów.

Kariera Battle Beast przyspieszyła po 2010 roku, gdy Finowie wygrali Wacken Open Air 2010 Metal Battle i w konsekwencji wystąpili na najbardziej prestiżowym festiwalu metalowym na świecie. Potem był wzrost popularności z każdą kolejną płytą. Aż doszło do tego, że uwielbiany w Polsce Sabaton do tego stopnia zachwycił się muzyką formacji, że jako bonus na albumie “Heroes” zamieścił przeróbkę “Out Of Control” z drugiej płyty Finów, zatytułowanej po prostu “Battle Beast”. W styczniu 2015 roku ukazała się trzecia płyta Battle Beast, “Unholy Savior”, która zdobyła szczyt notowań albumów w Finlandii. Rok 2017 przyniesie album numer cztery, “Bringer Of Pain”, na którym zadebiutuje gitarzysta Joona Björkroth. Battle Beast na żywo nie zawodzi, o czym polscy fani heavy metalu wiedzą znakomicie, bo kapela gościła już u nas, choćby jako support rodaków z Sonata Arctica.

MAJESTY (Niemcy) heavy metal, power metal:
Czy da się skutecznie pożenić klasyczny heavy metal z power metalem? Da się. Dowodem na to jest kariera niemieckiej formacji Majesty, która w 2017 roku świętować będzie 20 lat istnienia. Zaczęło się w małym miasteczku Landau, w bogatej Badenii-Wirtembergii, z inicjatywy pasjonata metalu i do tego zdolnego gitarzysty i klawiszowca Tareka Magahry’ego, który do dziś jest siłą napędową Majesty, w rolach wokalisty i klawiszowca właśnie. Tarek postanowił połączyć klasycznie metalowe, melodyjne granie z power metalową podniosłością i opowiadaniem historii o dawnych czasach, rycerzach, wojnach, bohaterach.

Wypracowanej na początku formuły Majesty trzyma się do dziś, oczywiście rozwijając ją, dopasowując do współczesnych standardów. Zaczęło się w 2000 roku od płyty wymownie zatytułowanej “Keep It True”. Potem było siedem albumów. Ten ostatni, ósmy w dorobku “Rebels” (premiera 3 marca 2017, miksował i masterował słynny Fredrick Nordström), to swego rodzaju podkreślenie buntowniczej natury metalu i muzyków Majesty. “Jesteśmy heavy metalowymi buntownikami, urodzonymi, by być na trasie koncertowej” – jasno mówi Tarek. To także kolejny dowód na rozwój kapeli, która niezmiennie dąży do tego, aby, jak ujęli to muzycy, zasiąść na heavymetalowym tronie.

Zagrają:
BATTLE BEAST (Finlandia) heavy metal
+
Majesty (Niemcy) heavy metal, power metal
Gyze (Japonia) melodyjny death metal

Kiedy: 5 marca (niedziela) 2017
Gdzie: Wrocław @ Liverpool, ul. Świdnicka 37
Bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Proroductions

Podobne artykuły

QUEENSRŸCHE nie odwoła koncertu w Nevadzie. “Nie możemy żyć w strachu”

Agata Laszuk

Ihsahn o możliwej współpracy z Robem Halfordem

Agata Laszuk

Nie żyje Fujioka Mikio, gitarzysta Babymetal i KamiBand

Lena Knapik

Nowa płyta Testament w 2018 roku

Lena Knapik

Arkona ponownie zawita do Polski

Lena Knapik

Metalmania 2017: ujawniono pierwsze zespoły

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!