Image default
NEWSY

Batushka vs Batushka – zapowiedzi obu stron konfliktu oraz postanowienie sądu
Na wstępie krótkie przypomnienie. Pod koniec ubiegłego roku doszło do rozłamu w zespole Batushka. Od tego czasu obie strony konfliktu, a więc Krzysztof Drabikowski i Bartłomiej Krysiuk, publikowały kolejne oświadczenia, kolejne wywiady, dyskredytujące wzajemnie drugą stronę. O kolejnych doniesieniach z dwóch skłóconych obozów również pisaliśmy we wcześniejszych artykułach.

„Панихида” [czyt. panihida]…

To nowa płyta Krzysztofa Drabikowskiego, która ma ukazać się pod szyldem Batushka. Krzysztof, posługujący się w zespole pseudonimem Христофор jest autorem materiału, który ukazał się w 2015r. na pierwszej płycie Batushki pt. “Litourgiya”.

Kompozycja „Песнь 1” [czyt. pjesń], zapowiadająca album „Панихида” opublikowana została w wersji monofonicznej. Możemy się zatem domyślać, że nie jest to ostateczny miks zarejestrowanego materiału.

“Панихида”, w języku rosyjskim oznacza “Nabożeństwo kościelne dla zmarłych”.

Bliższe informacje: kiedy płyta zostanie wydana, kto będzie wydawcą, jaka będzie zawartość płyty, nie są w tej chwili znane. Nie wiadomo również kto, oprócz Krzysztofa Drabikowskiego brał udział w nagraniach albumu.

W opisie udostępnionego nagrania znajduje się również nowy adres strony internetowej батюшка.pl. W chwili publikacji niniejszego artykułu na stronie znajduje się wyłącznie link do portalu Twitter.

„Calling Hours”, czyli nowości z drugiej strony barykady.

Z kolei na profilu FB zarządzanym przez Bartłomieja Krysiuka od kilku dni aktywny jest adres strony hospodi.com z tajemniczą zapowiedzią nazwaną Calling Hours. 12 maja br. pomiędzy godz. 16:00 a 19:00 należało spodziewać się czegoś nowego. Na stronie, chwilę po 16:00 pojawił się 30-sekundowy fragment nowego utworu, opisany, jako „Chapter 1”.

Kolejne nowości zapowiedziane są na 13 i 14 maja.

Podobnie, jak w przypadku publikacji Krzysztofa Drabikowskiego, bliższe informacje na temat nowego materiału nie są w tej chwili znane.

Na Facebooku publikowane są również kolejne daty koncertów zespołu Batushka. Jednak może okazać się, że Bartłomiej Krysiuk nie będzie mógł używać nazwy Batushka.

Spór na linii Bartłomiej Krysiuk – Krzysztof Drabikowski znajdzie swój finał w sądzie.

Kilka dni temu, Drabikowski udostępnił postanowienie Sądu Okręgowego w Białymstoku dotyczące jego powództwa przeciwko Krysiukowi o ochronę dóbr osobistych i zapłatę.

W postanowieniu Sądu czytamy, że wspomniane powództwo zostało zabezpieczone poprzez zakazanie pozwanemu Bartłomiejowi Krysiukowi występowania pod nazwą Batushka (również батюшка) bez zgody Krzysztofa Drabikowskiego.

Krysiuk nie może również wydać nowej płyty pod szyldem Batushka. Postanowienie Sądu pozostaje w mocy na czas trwania procesu.

Ciąg dalszy, z pewnością nastąpi…

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Hallatar wydaje debiutancką płytę „No Stars Upon The Bridge”

Agata Laszuk

Iron Maiden: nowy album live już w listopadzie

Agata Laszuk

Alexi Laiho (Children of Bodom): “On pasuje do nas pod każdym względem.”

Agata Laszuk

3 komentarze

Dawid 12 maja 2019 at 19:57

W tym wypadku “Панихида” tlumaczy sie z rosyjskiego jako; “Nabożeństwo kościelne dla zmarłych” lub “Requiem”, a nie “żart”

Odpowiedz
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek 12 maja 2019 at 20:10

Cześć, bardzo Ci dziękuję za poprawienie tłumaczenia. Przyznam, że język rosyjski jest mi całkowicie obcy i skorzystałem z pomocy translatora, który oczywiście podpowiadał takie rozwiązanie, jednak przez nieuwagę je pominąłem. Dzięki wielkie za czujność.

Odpowiedz
Mateusz 13 maja 2019 at 08:00

To nawet nie rosyjski, tylko cerkiewno-słowiański, jak już czepiamy się szczegółów.

Odpowiedz

Zostaw komentarz