Strona główna » Alice Cooper o nowym albumie: „To będzie coś, czego nigdy nie zrobiłem.”
PŁYTY

Alice Cooper o nowym albumie: „To będzie coś, czego nigdy nie zrobiłem.”
Dwudziesty solowy album Alice’a Coopera miał swoją premierę w 2017 roku i nosił nazwę „Paranormal”. Na wydawnictwie usłyszeliśmy znamienitych gości, m.in. Larry’ego Mullena Jr. z U2, Rogera Glovera z Deep Purple czy Billy’ego Gibbonsa z ZZ Top.

Oprócz nowych utworów na płycie znalazł się zapis kilku piosenek z koncertu w Columbus. Warto dodać, że na „Paranormal” znalazły się również dwie piosenki nagrane z oryginalnymi członkami zespołu Alice’a Coopera. Po tym wydarzeniu Alice wydał jeszcze album koncertowy, na którym znalazły się nagrania utworów z występu w Paryżu. Od tego momentu minęło trochę czasu i powoli fani zaczynają się nowego materiału od swojego ulubieńca. Dlatego Alice postanowił się wypowiedzieć na ten temat.

Cooper potwierdził w wywiadzie dla Arizona Republic, że pracuje nad nowym albumem:

Mamy napisane cztery lub pięć nowych utworów. Pracowałem z producentem Bobem Ezrinem w Nashville. Również pracowaliśmy w Detroit nad kilkoma rzeczami. Myślę, że będzie to ciekawy album. To będzie coś zupełnie innego. To będzie coś, czego nigdy nie zrobiłem. Nie mogę o wszystkim powiedzieć. Ale będzie naprawdę dobrze.

Alice Cooper

Muzyk wypowiedział się o tematyce następcy „Paranormal”:

Jeśli chodzi o koncept, to jest to coś całkiem nowego. Wielę wątków w mojej twórczości jest opartych na fantazji – „Welcome To My Nightmare”, „Brutal Planet”. Jest wiele fantastyki i horrorów science-fiction. „Along Came A Spider” to tajemnicza powieść. Nowe utwory bardzo się różnią od tego.

Alice Cooper

Alice Cooper został zapytany również o przybliżoną datę premiery nowego dzieła:

Myślę, że będzie to znacznie bliżej końca roku. Będziemy w trasie do grudnia. Tak więc nie będziemy nagrywać go podczas przerw w trasie, które trwają cztery-pięć dni. Ale nie martwimy się o ten album. Niedługo jest premiera nowej płyty Hollywood Vampires. Mamy również koncertowy album Wampirów. Wydałem również „Paranormal In Paris”, czyli zapis paryskiego koncertu. Więc nie jesteśmy zestresowani tym, że robimy album studyjny. Nie śpieszymy się.

Alice Cooper

Alice Cooper już 21 czerwca wyda drugą płytę Hollywood Vampires pt. „Rise”. Muzyk wyruszy również w europejską trasę koncertową, ale niestety ominie Polskę.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Na nowym albumie Testament usłyszymy balladę. Alex Skolnick opowiada o produkcji

Dominika Kudła

Morbid Angel: nowa płyta z nowym perkusistą w drodze

Lena Knapik

Insomnium: nowy album już w październiku

Dominika Kudła

The Offspring – nowy album na początku 2020 roku

Krzysztof Natkański

Firespawn prezentuje klip do „Full of Hate”

Agata Laszuk

Premiera utworu zapowiadającego nowy album Obituary

Lena Knapik

Zostaw komentarz