Zespół Behemoth
Strona główna » Behemoth, Illusion i Riverside zagrają na Materiafest 2017. Mieszkańcy Szczecinka protestują.
NEWSY WYDARZENIA

Behemoth, Illusion i Riverside zagrają na Materiafest 2017. Mieszkańcy Szczecinka protestują.

Wiadomo już, że podczas tegorocznej, szóstej już edycji Materiafest wystąpią zespoły: Behemoth, Riverside oraz Illusion. Na scenie nie zabraknie oczywiście gospodarzy – kapeli Materia.

Zespoły zaprezentują się 2 września w Szczecinku. Impreza po raz pierwszy w swojej historii będzie biletowana oraz odbędzie się w zamkniętej przestrzeni. Organizatorzy zapewniają, iż w przeciągu miesiąca poinformują o cenach biletów. Dodają również, że wybór różnorodnych gatunkowo muzyków nie jest przypadkowy. Chodzi o ukazanie przekroju muzyki rozrywkowej, od rocka po death metal.

Nie brakuje również kontrowersji, które występują w naszym kraju wraz z pojawieniem się Behemotha. Media donoszą o protestach radnych, księży i mieszkańców, którzy nie chcą gościć Nergala i spółki w swoim mieście. Już w zeszłym roku były zbierane podpisy na petycji w tej sprawie. Idąc za informacjami z TVP Info. Mieszkańcom Szczecinka nie w smak jest to, że podlegająca pod burmistrza (notabene związanego z PO) Samorządowa Agencja Artystyczna wspiera finansowo całe przedsięwzięcie. We wszystkich parafiach w Szczecinku był również odczytywany list w sprawie “satanistycznego występu”, a w proteście radnych z ugrupowania Razem dla Szczecinka możemy przeczytać:

Jako Radni Rady Miasta Szczecinek, składamy protest przeciwko organizowanemu przez jednostki miejskie koncertowi zespołu „Behemoth”. Jesteśmy chrześcijanami, jak większość mieszkańców Szczecinka, którzy zgłaszają się do nas licznie z postulatami podjęcia zdecydowanych kroków w celu odwołania tego skandalizującego wydarzenia. Zespół Behemoth na swoich koncertach prezentuje treści satanistyczne, obrazoburcze, godzące w uczucia chrześcijan. Wydanie choćby jednej złotówki z publicznych pieniędzy na tak kontrowersyjne przedsięwzięcie nie powinno mieć miejsca.

Warto dodać, że Materiafest to jedyna okazja, aby w 2017 w Polsce posłuchać Behemotha na żywo.


Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Morbid Angel odwołuje koncerty

Tomasz Koza

Obituary od tego tygodnia na dwóch koncertach w Polsce

Dominika Kudła

Były gitarzysta Black Label Society przyznał się do molestowania nieletniej

Lena Knapik

Lacuna Coil o social mediach

Lena Knapik

Deftones nie chce więcej koncertować z Korn

Lena Knapik

IPERYT: przedpremierowy odsłuch nowej płyty “The Patchwork Gehinnom”

Tomasz Koza

5 komentarzy

Andreas 14 kwietnia 2017 at 07:50
0

Takie rzeczy dzieja sie tylko w Polsce.

Odpowiedz
ServusChristi 14 kwietnia 2017 at 21:37
0

Andreas to Ty chyba nie wiesz co na świecie się dzieje…

Odpowiedz
ja 22 czerwca 2017 at 10:05
0

Servus wskaż mi jakikolwiek inny kraj, gdzie zabraniają grać koncertów swojej eksportowej gwieździe. Za to, żeby Behemoth zagrał gdzieś dostają mnóstwo kasy, bo każdy chce mieć u siebie taką gwiazdę. Tylko w Polsce mohery rządzą i są problemy z organizacją tego typu koncertów. Z tego co kojarzę to w Konstytucji jest wspomniane o wolności słowa, wiary itp. Jeśli się komuś nie podoba to co robi Behemoth to niech sobie idzie do swojego kościoła, cerkwi, czy czegokolwiek innego i tam wyraża swoje uczucia. Nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na tego typu koncerty. Poza tym gdyby nie media to te wszystkie dziadki i babcie by nawet nie wiedziały co to jest Behemoth, więc te wszystkie protesty są delikatnie mówiąc nietrafione. Nergal nie obraża niczyich uczuć religijnych, a to z tego powodu, ze jeśli ktoś się czuje urażony takimi zachowaniami to nie chodzi na tego typu koncerty, które są imprezami ZAMKNIĘTYMI i kółko się zamyka. Nie można obrazić uczuć religijnych kogoś kto nie wyznaje takiej wiary.
A wracając do tematu to Polska pod tym względem na terenie przynajmniej Europy jest ciemnogrodem. Mamy XXI a to co będzie się działo u nas jest uzależnione od wiary w duchy i bajkę, którą ktoś nazwał świętą. NIby Islam jest taki straszny bo jego wyznawcy narzucają swoją religię, a w naszym kraju co się dzieje? Jedyna różnica jest taka, że dotyczy innego wyznania. I jeśli ktoś tu napisze, ze Polska jest krajem chrześcijańskim i od zawsze była takim krajem to padnę ze śmiechu. Po pierwsze Polska jest krajem bezwyznaniom, a po drugie Polska od zawsze była krajem pogańskim. Chrzest Polski został przyjęty jedynie z przyczyn ekonomicznych, a nie z uwagi na gorliwą wiarę wówczas panujących. I tyle w temacie

Odpowiedz
Andrew 3 lipca 2017 at 22:51
0

!!! i tyle w temacie, brawo “ja” 🙂

Odpowiedz
Beata 6 lipca 2017 at 15:26
0

Zanim ktokolwiek zacznie protestować niech pójdzie na koncert. Koncerty Behemoth są niesamowitym spektaklem. A jeżeli się komus nie podoba to niech nie idzie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!