NEWSY WYDARZENIA

Brutal Assault 2017: Devin Townsend Project, Tiamat, Swallow the Sun, Walls of Jericho wzmacniają skład festiwalu

Ten epicki występ przeszedł do historii. Wielu z Was zapewne pamięta, kiedy w 2010 roku na brutalową wyszli muzycy Devin Townsend Project, a pierwszy wydany dźwięk otworzył niebo, w fanów uderzyła struga deszczu, która następnie przerodziła się w wielką burzę. Klimat, sceneria rodem z filmu nie wystraszyła maniaków i pomimo warunków każdy bawił się doskonale. W ten sposób zespół stworzył jedno z najsilniejszych przeżyć w historii festiwalu, o którym mówi się do dziś.

Po latach grupa ponownie zagra na czeskiej ziemi, czy tym razem również przybędą z dodatkowym bagażem atrakcji zbliżonych do możliwości bogów? Na pewno będzie to wielkie przeżycie znów zobaczyć ich na żywo.

Kolejna aktualizacja programu tegorocznego Brutal Assault niesie ze sobą kolejny szereg zasłużonych załóg. Do ujawnionych wcześniej artystów dołączą szwedzcy mistrzowie doom metalu z Tiamat, którzy przygotowali specjalny set w postaci zagrania w całości albumu “Wildhoney”. Zarówno Walls of Jericho jak ich charyzmatyczna frontwoman – Candace Kucsulain powinni wpisać się w kategorię spod znaku “wysoka wydajność”. Ich występu nie można po prostu przegapić.

Kolejnymi zapowiedziami są występy klimatycznych grup Swallow the Sun i God is an Astronaut, których obecność powinna ucieszyć niejednego fana ich muzyki. Natomiast dla entuzjastów melodyjnej odmiany death metalu i thrash metalu, organizatorzy postanowili ściągnąć szwedzką formację The Crown. Następnie będzie trzeba przygotować się na koncerty Birds in Row, Deathwish Inc., Zhrine, Oceans Ate Alaska oraz Visions of Disorder.22 edycja tejże imprezy odbędzie się w dniach 9 – 12 sierpnia 2017. Już teraz można rezerwować karnety w cenie 78 EURO (około 350zł*) w przedsprzedaży za 4-dniowy karnet (do 30.04.2017).

Podobne artykuły

Zobacz występ Accept z orkiestrą symfoniczną podczas Wacken 2017

Tomasz Koza

TSA 8.10 zagra w Poznaniu

Tomasz Koza

Nowa płyta Testament w 2018 roku

Lena Knapik

Zostaw komentarz