NEWSY WYDARZENIA

Brutal Assault 22: Opeth, Prong, Tsjuder, Rotting Christ i While She Sleeps dołączają do składu

 
Przed nami druga runda ogłoszeń na Brutal Assault 2017. Zaczynamy od szwedzkiego OPETH, który od ponad 20 lat łączy ciężkie riffy z elementami progresji. Brytyjski SIKTH po wielu perypetiach dotrze wreszcie na nasz festiwal, żeby pokazać swoje połączenie djentu z progresywnym metalem.

Kolejne zespoły nie wymagają żadnej specjalnej zapowiedzi – zagrają dla was greccy blackmetalowcy z ROTTING CHRIST oraz amerykański crossover/thrashowy PRONG.

Na najbliższym BA będziecie mogli zobaczyć też DECAPITATED. Vogg i spółka zagrają specjalny set z okazji 20 lecia zespołu. Dla fanów death metalu zagra również DESERTED FEAR. Do składu dołącza także norweski TSJUDER znany z bezkompromisowego podejścia do black metalu oraz amerykańskie sludge/doomowe COUGH.

Mamy też coś dla wielbicieli bardziej współczesnego podejścia do ciężkiej muzyki: łączących metalcore z elementami post-metalu Australijczyków z THE AMITY AFFLICTION, Amerykanów z deathcore’owego CHELSEA GRIN oraz metalcore’owe WHILE SHE SLEEPS z Wielkiej Brytanii.

Na koniec trochę eksperymentów zaprezentują weterani sceny industrial, niemieckie KMFDM oraz amerykański kolektyw WREKMEISTER HARMONIES poruszający się w klimatach drone, metalu i post-rocka.


Podobne artykuły

Warrel Dane zapowiada nowy solowy album

Agata Laszuk

Wielka przecena płyt: Satyricon, Morbid Angel, Unleashed i wiele innych!

Tomasz Koza

Rammstein pracuje z reżyserem “Lords of Chaos” nad nowym klipem

Lena Knapik

Zostaw komentarz