Strona główna » Dark Fest wróci w przyszłym roku?
NEWSY WYDARZENIA

Dark Fest wróci w przyszłym roku?

Organizatorzy choć z lekkimi potknięciami, ale bardzo dobrze rokującego Dark Fest na początku tego roku poinformowali, iż zmuszeni zostali do odwołania kolejnej edycji w 2017 r. W skrócie powodem była przytłaczająco ciężka do udźwignięcia organizacja:

“(…) Przyczyn jest wiele, ale główną jest to, iż organizacja festu to duże wyzwanie finansowe i czasowe, a z jednym i drugim mamy w chwili obecnej największy kłopot. Po pierwsze na ten rok zostaliśmy jedynie w dwóch (Siwy i Ogon), inni współorganizatorzy, którzy działali z nami w poprzednich latach zrezygnowali. My natomiast wpadliśmy w tą naturalną pętlę, że albo pracujemy, żeby mieć pieniądze na organizację DF, a wtedy nie mamy czasu, kiedy się tym zająć albo dokładnie odwrotnie, czyli jak się zajmujemy festem, to nie zarabiamy kasy na DF…”


Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


Od tamtej chwili minęło 9 miesięcy ciszy, aż do dziś. Na swoim facebookowym profilu administrator umieścił właśnie tajemniczy post, który może sugerować, że organizatorzy Dark Fest nie składają broni i chcą utrzymać markę w ryzach. Przypomnijmy, że w poprzednich latach na deskach sceny zagrali m.in. Primordial, God Dethroned, Virgin Snatch, F.A.M., Christ Agony i wielu innych.

Grafika: Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Metalmania 2017: gość specjalny i festiwalowy rozkład jazdy

Tomasz Koza

Zmarł Rosław Szaybo – polski grafik, autor ikonicznej okładki „British Steel”

Szymon Grzybowski

Zobacz, jak radzi sobie hologram Dio na koncertach

Lena Knapik

Ghost powraca do Milwaukee, by uczcić pamięć zmarłego fana

Agata Laszuk

Wokalista Sepultury o warstwie lirycznej “Machine Messiah”

Lena Knapik

King Diamond, Testament i Amon Amarth na Mystic Festival 2019

Lena Knapik

Zostaw komentarz