Strona główna » Daron Malakian (SOAD) oddaje hołd Charlesowi Mansonowi
INNE NEWSY

Daron Malakian (SOAD) oddaje hołd Charlesowi Mansonowi


Nazwisko Charlesa Mansona przewijało się w mediach wielokrotnie, przy różnych okazjach, jednak najprawdopodobniej większość z Was kojarzy go jako mężczyznę stojącego za fanatycznym ruchem religijnym “Rodzina”, którego członkowie (na zlecenie Mansona) dopuszczali się okrutnych morderstw. Najbardziej chyba znanym jest morderstwo w posiadłości Romana Polańskiego przy Cielo Drive w Beverly Hills, gdzie członkowie kultu zabili pięć osób – m.in. będącą w dziewiątym miesiącu ciąży aktorkę i żonę Polańskiego, Sharon Tate.


↘Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


Historia Mansona, jak i on sam, inspirowała wielu muzyków takich jak Paradise Lost, Limp Bizkit, Nine Inch Nails (album „Downward Spiral” został nagrany w studio mieszczącym się w domu, w którym miało miejsce wspomniane wcześniej morderstwo), Rob Zombie, Korn, Decapitated, Marylin Manson (właśnie od tego przestępcy Marilyn zapożyczył nazwisko) i System Of A Down, który nagrał utwór „A.T.W.A”. Oprócz przestępczości Charles Manson zajmował się również muzyką – wydał kilka albumów z pogranicza bluesa i psychodelicznego rocka, w tym jeden w celu zebrania środków na adwokatów. Do grona osób zainteresowanych osobą Charlesa Mansona należy zaliczyć również Darona Malakiana z SOAD, który podzielił się ostatnio dość kontrowersyjnym postem dotyczącym niedawnej śmierci przestępcy.

Przykro mi słyszeć o śmierci Charlesa Mansona. Jego muzyka i wywiady z nim były dla mnie jako artysty wielką inspiracją w czasie, kiedy tworzyłem album ‘Toxicity’. Nazwałem jeden z utworów, ‘#ATWA’ na cześć jego organizacji ekologicznej. Interesował mnie jego sposób formułowania myśli i poglądów społecznych, nie morderstwa. Obraz, który widzicie na zdjęciu to obraz, o którego namalowanie i użycie w nim motywu związanego z Mansonem poprosiłem mojego tatę – później wykorzystałem go jako artwork dla piosenki #ScarsOnBroadway zatytułowanej ‘Fucking’, którą wydaliśmy na limitowanym winylu. #charlesmanson #mansonfamily


Część jego fanów miała wątpliwości, czy aby na pewno swastyka w domu i zachwyt seryjnym mordercą przystoi komuś, kto sporo wypowiadał się na temat ludobójstwa Ormian. Reakcja Darona była dość emocjonalna:

Jeśli wasza wiedza o Mansonie ogranicza się do tego, co sprzedawały wam media… nie obwiniam was za wasze negatywne komentarze. Mimo wszystko Manson miał drugą twarz, twarz autora, którego utwór ‘Look at your Game’ doczekał się coveru nagranego przez Guns’n’Roses. Manson miał też bardzo trafne spojrzenia na społeczeństwo i środowisko, z którym nawet te osoby, które nazwały mnie obrzydliwym nie spierałyby się, gdyby poświęciły trochę czasu na przeczytanie wywiadów. Powiedziałbym nawet, że to WY bylibyście obrzydliwi, gdybyście się z nim nie zgodzili co do niektórych tematów. Gdyby Manson był po prostu idiotą, który zabijał ludzi, nie inspirowałby mnie w żaden sposób. Nie popieram seryjnych morderców ani morderców w jakiejkolwiek formie!!!!! Manson był Geniuszem, który potrafił formułować swoje myśli na bardzo mądre sposoby. Taki był Manson, który wpłynął na mnie jako artystę. Wszyscy z was, którzy mówią, że cieszą się z jego śmierci i że powinien spłonąć w waszym wyimaginowanym Piekle – powinniście się wstydzić. Wygląda na to, że ze swoimi myślami nie jesteście wcale lepsi od morderców, których tak bardzo nienawidzicie!!!!Źródło: MetalInjection.net / Fot. Daron Malakian

Podobne artykuły

Ostatnie poprawki na nowym krążku Dragonforce

Lena Knapik

Aktualizacja wykonawców na Summer Dying Loud 2018

Tomasz Koza

Mercedes Lander z Kittie walczy z określaniem zespołów mianem “female-fronted”

Lena Knapik

Cro-Mags na jedynym koncercie w Polsce (2018)

Tomasz Koza

Metallica opublikuje nowy singiel “Atlas, Rise!” w Halloween

Tomasz Koza

Leaves’ Eyes: wszystkiemu winny terapeuta

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!