INNE NEWSY

Devin Townsend Project zawiesza swoją działalność


Dosyć niespodziewanie Devin Townsend poinformował fanów na Facebooku, iż Devin Townsend Project bierze wolne na czas nieokreślony. Aktualnie muzyk skupia się na czterech innych albumach. Praca nad nimi nie pozwalała na oddanie się kapeli w zadowalającym stopniu. Devin podkreślił jednak, że to nie oznacza definitywnego końca i grupa z pewnością będzie jeszcze wspólnie tworzyć.

W oficjalnym oświadczeniu Townsend napisał:

Hej wszystkim, tu Devin.
Po ośmiu latach grania z DTP postanowiłem odpocząć od tego zespołu i skupić się na kilku innych projektach, za które naprawdę chcę się teraz zabrać. Kapela była ze mną w dobrych i złych chwilach, przeżyliśmy trochę świetnych momentów, a w przyszłości na pewno będziemy jeszcze wspólnie grać.
Aktualnie pracuję nad czterema nowymi albumami. Jestem również w trakcie kończenia jednego z najwspanialszych i najbardziej zajmujących projektów, które miałem szczęście realizować.
(…) Życie jest krótkie, a ja mam jeszcze wiele do powiedzenia na kilku innych polach. Z pewnością będę kontynuował grę na żywo na parę nowych sposobów (zaczynając od przyszłego roku).

Wiadomo, że jedna z czterech zapowiadanych płyt będzie nosiła nazwę “Empath” i ukaże się pod szyldem Devin Townsend Project. Druga ma przybrać postać rock opery, której motywem przewodnim będzie seks i władza.

Muzyk przyznał, że:

Jako osoba, której osobisty rozwój jest związany z muzyką, czuje się zobowiązany do podążania za tą muzą wszędzie tam, gdzie ona poprowadzi. Niewykonanie tego byłoby zaprzeczeniem wszystkiego, co robiłem do tej pory.

Źródło: loudwire.com / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Vallenfyre headlinerem trzeciej edycji Into the Abyss

Tomasz Koza

Immortal zakończył prace nad nowym albumem

Lena Knapik

Śledztwo w sprawie Live Nation – nieczyste praktyki sprzedaży biletów

Dominika Kudła

Zostaw komentarz