Static-X 2019
Strona główna » Edsel Dope dementuje informację o byciu nowym frontmanem Static-X
NEWSY

Edsel Dope dementuje informację o byciu nowym frontmanem Static-X

W ubiegłym tygodniu duński magazyn Metal A Day opublikował na swoim profilu na Facebooku wyniki drobnego śledztwa, według którego nowym, koncertowym wokalistą Static-X miałyby być Edsel Dope, frontman kapeli Dope.

Fotograf Metal A Day zestawił ze sobą zdjęcie Edsela oraz Xer0 (ksywka obecnego wokalisty i gitarzysty Static-X) z koncertu, który odbył się 7 października w Hamburgu. Zauważył ogromne podobieństwo między tatuażami znajdującymi na się na karku obydwu artystów. Zespół od początku tożsamość wokalisty trzymał w sekrecie, ale do najnowszych wieści odniósł się sam Dope i wydał oficjalne oświadczenie, w którym wszystko dementuje.

Trasa z okazji debiutu Static-X

W styczniu tego roku, po nieco ponad czterech latach od śmierci Wayne’a Statica, oryginalny line-up kapeli Static-X, czyli Tony Campos, Ken Jay i Koichi Fukuda, postanowił się zjednoczyć z okazji dwudziestej rocznicy wydania debiutanckiego krążka zatytułowanego “Wisconsin Death Trip”. Latem skład ruszył w trasę po świecie, a towarzyszył im zamaskowany wokalista, którego tożsamości muzycy nie chcieli zdradzić.

Od początku krążyły spekulacje, iż za mikrofonem stanie wokalista kapeli DevilDriver lub Dope (w tym wypadku plotki były zdecydowanie intensywniejsze), które to towarzyszyły Static-X w trasie.

Edsel Dope nie jest Xer0

Duński magazyn Metal A Day podzielił się zestawionymi zdjęciami z koncertu w Hamburgu, który się odbył 7 października. Widać na nich ten sam wzór tatuażu u Edsela a także u Xer0. Dope zdementował jednak tę informację, którą nazwał zabawnym “click baitem”. W długim poście napisał:

Witaj świecie.
 
Po cichu przebrnąłem przez te wszystkie spekulacje, ale bardzo podobała mi się ta jazda.
 
Wczorajsza zadyma przypominała mi odcinek Scooby-Doo.
 
To niewiarygodne, jak daleko są w stanie niektórzy posunąć się, żeby tylko zwrócić na siebie uwagę lub zgromadzić kliknięcia. Przypomnę więc, jak łatwo jest komuś wkleić tribala na szyi w Photoshopie.
 
Wraz ze swoją kapelą Dope jestem zaszczycony, że mogłem brać udział w dwudziestej rocznicy wydania premierowego krążka Static-X, upamiętniającą naszego starego przyjaciela Wayne’a Statica.
 
Wayne jest obecny w sercach i głowach metalowej społeczności. Jego pamięć i dziedzictwo jest celebrowane bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.
 
Osobiście widzę radość, łzy i niesamowite uzdrawiające poczucie, które pojawia się na twarzach fanów Static-X każdej nocy na całym świecie. Nie staram się być rzecznikiem Static-X, ale osobiście poznałem rodzeństwo i rodziców Wayne’a, ponieważ często uczestniczyli w koncertach.
 
Osobiście widziałem łzy w ich oczach jako wyraz wdzięczności za sposób, w jaki Tony, Ken, Koichi i Xer0 upamiętnili jego postać. (…)
 
Jedną rzeczą jest wybranie się na polowanie w stylu Scooby-Doo czy użycie Photoshopa, ale zupełnie czym innym jest sytuacja, w której trolle udające dziennikarzy wyrzucają swoje ignoranckie, nienawistne słowa w kierunku czegoś, co jest tak niezwykle osobiste.
 
Każdy, kto ma odwagę rzucić wirtualnym pomidorem w ten podróżujący pomnik wspierany i organizowany przez rodzinę, bliskich i przyjaciół, powinien się wstydzić.
 
Na zakończenie – nie jestem typem osoby, która pozwala innym dyktować rzeczy w moim życiu, więc wrzucam fotkę, na którym widać mnie oglądającego kolejny wyprzedany koncert Static-X z boku sceny.

Edsel Dope

Końcówkę swojego wpisu oznaczył jeszcze kilkoma zabawnymi hashtagami: #Scooby-Doo, #ŚwiętyMikołajNieIstnieje oraz #TrolleSąSamotneICiągleMieszkajązRodzicami.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Impericon Never Say Die! Tour 2017: Emmure, Deez Nuts, Chelsea Grin i Sworn In już w listopadzie we Wrocławiu!

Tomasz Koza

Entombed A.D. zapowiada następcę “Dead Dawn”. Posłuchaj fragment nowego utworu

Dominika Kudła

Exhumed, Implore i Rotten Sound zagrają w Polsce

Tomasz Koza

Rob Halford: “Chcielibyśmy być najdłużej grającym zespołem heavy metalowym na świecie”

Dominika Kudła

Deep Purple na pożegnalnym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Powerwolf, Amaranthe i Kissin’ Dynamite wspólnie na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!