KONKURSY NEWSY WYDARZENIA

Ensiferum i Ex Deo w kwietniu na czterech koncertach w Polsce. Wygraj z nami bilety.


Już niedługo będziemy mieli okazję wyrwać się na chwilę z okowów rzeczywistości i oddać dwóm, innym od naszego, światom. Pierwszy z nich zabierze nas do północnych lasów, pełnych walecznych mężów i baśniowych istot, zaś drugi będzie podróżą w czasie do lat świetności cesarstwa rzymskiego.

Na deskach polskich scen spotkają się Enisferum i Ex Deo.

Pierwsza z grup powstała w roku 1995 i od samego początku serwuje fanom fantastyczne opowieści, często o tyrtejskim charakterze. Nic dziwnego – nazwę grupa zaczerpnęła od łacińskiego zwrotu, oznaczającego dosłownie “dzierżący miecz”. Enisferum uprawia death metal przybrany w folkowe skóry, często w podniosłym tonie. Do Polski powróci promować swój ostatni album “Two Paths”, wydany we wrześniu ubiegłego roku.

Ex Deo to działający niespełna od dekady projekt wokalisty Kataklysm, Maurizio Iacono. Członkowie grupy pojawiają się na scenie podobni rzymskim wojom, aby opowiedzieć historie inspirowane kulturą starożytnego państwa i jego mitologii. Wspomagając się symfonicznym odcieniem death metalu.

Line-up uzupełnią Włosi z Wind Rose, zainspirowani średniowiecznymi motywami, łączący w swej twórczości folk i power metal.

Szczegóły koncertów:

  • 09.04.2018 / Gdynia, Klub muzyczny “UCHO”
  • 10.04.2018 / Warszawa, Klub Proxima
  • 11.04.2018 / Katowice, Mega Club
  • 12.04.2018 / Wrocław, Zaklęte Rewiry

Bilety: 80 zł (PW Events), 85 zł (ticketmaster.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletomat.pl), 90 zł w dniu koncertu.

KONKURS

Wraz z organizatorem mamy dla Was po dwa pojedyncze zaproszenia na każdy z koncertów. Aby wziąć udział trzeba spełnić następujące wymagania:

1. Polubić MetalNews.pl na Facebooku.

2. Umieścić tego newsa na swojej tablicy z krótkim opisem, nazwą miasta oraz oznaczając nas w treści. Pamiętaj, że musimy być oznaczeni, abyśmy mogli zobaczyć Twój post.

3. Pod uwagę bierzemy jedynie osoby posługujące się prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

4. Spośród wszystkich poprawnych zgłoszeń, wybierzemy po dwie osoby na każde miasto. Wyniki podamy w najbliższy wtorek, dlatego bądźcie czujni.

Podobne artykuły

Bury Tommorow, 36 Crazyfits i Cane Hill na dwóch koncertach w listopadzie

Dominika Kudła

King Parrot dołącza do europejskiej trasy Decapitated

Tomasz Koza

Alissa White-Gluz: wyrzucenie z The Agonist było największą zdradą w moim życiu

Lena Knapik

Zostaw komentarz