Strona główna » Ale to już było: Watain vs Hate
ALE TO JUŻ BYŁO

Ale to już było: Watain vs Hate


W tym tygodniu przedstawiamy ponownie przykład spod znaku mrocznego brzmienia. Prezentowane dzisiaj utwory to “Underneath the Cenotaph” (2007) black metalowego zespołu Watain oraz “Sadness Will Last Forever” (2013) naszej rodzimej death metalowej formacji Hate. W obu utworach dostrzega się podobieństwo w intrach. Za przesłane propozycje dziękujemy Ernestowi Płaskocińskiemu.

“Underneath the Cenotaph” pochodzi z wydanego w lutym 2007 roku albumu “Sworn to the Dark”.

Krążek ten był trzecim w dorobku szwedzkiej formacji Watain. Na albumie znalazło się 11 utworów, z czego dwa instrumentalne. Jeden z nich, zatytułowany “Dead But Dreaming”, został zainspirowany prozą H. P. Lovecrafta, a dokładnie cytatem “In his house at R’lyeh, dead Cthulhu waits dreaming”. Album “Sworn to the Dark” otrzymał bardzo dobre recenzje od magazynów i serwisów muzycznych.


“Sadness Will Last Forever” pochodzi z albumu “Solarflesh – A Gospel of Radiant Divinity” zespołu Hate.

Krążek ukazał się pod koniec stycznia 2013 roku, i tak jak w przypadku albumu Watain, zyskał dużą przychylność recenzentów. Nagrania utworów zostały zarejestrowane w 2012 roku w warszawskim studio Sound Division Studio, natomiast miksowanie i mastering odbył się w białostockim Hertz Studio. Do wzięcia udziału w nagraniach została zaproszona grecka wokalistka Androniki Skoula.

Na kolejny odcinek cyklu “Ale to już było” zapraszamy za tydzień. Tradycyjnie już, czekamy na Wasze propozycje porównań.

W artykule wykorzystano loga zespołów Watain oraz Hate.

Podobne artykuły

Ale to już było: Arch Enemy vs Behemoth

Agnieszka Typiak

Ale to już było: Lock Up vs Candlemass

Tomasz Koza

Ale to już było: Metallica vs Jaldaboath

Agnieszka Typiak

Ale to już było: Blood Stain Child vs Eluveitie

Tomasz Koza

Ale to już było: Acid Drinkers vs Virgin Snatch

Agnieszka Typiak

Ale to już było: Anthrax vs Behemoth

Agnieszka Typiak

Zostaw komentarz