INNE NEWSY WYDARZENIA

Festiwal Summer Dying Loud zbyt satanistyczny

Kolejny raz katolickie środowisko kieruje swoją uwagę w stronę muzyki rockowej i metalowej. Organizowany od lat w Aleksandrowie Łódzkim festiwal Summer Dying Loud spotkał się ze sprzeciwem grupy mieszkańców miasta. Zaniepokojeni coraz bardziej satanistycznym wizerunkiem imprezy napisali petycję do władz miasta, która raczej niewiele wskóra.

Event organizowany jest w Aleksandrowie Łódzkim od 2009 roku. W przeciągu kilku lat na jego scenie wystąpił m.in. Acid Drinkers, Vader, Illusion, Decapitaded czy Kat.

W ubiegłym roku podczas pierwszego dnia festiwalu, na który sprzedano 2,1 tys. biletów, koncert dali Sweet NoisClosterkeller i KSU. Do tych wykonawców autorzy petycji zastrzeżeń nie mają. Drugi dzień festiwalu zapowiadał się już ciężej i bardziej metalowo. I to właśnie występ holenderskiego Sinister, szwedzkiego Grave oraz rodzimego Mord’A’Stigmata (notabene na swoim koncie zespół ma supportowanie Behemoth) jest przyczyną powstania owego pisma. Można w nim przeczytać, że festiwal:

w sposób widoczny nabiera coraz bardziej satanistycznego charakteru. (…) Występujące w roku 2016 zespoły, takie jak: Sinister, Mord’A’Stigmata, Grave, Bombers, Stygmath, jawnie wykorzystują symbole związane z szatanem bądź propagują kulturę śmierci, co ilustrują ich teksty oraz zdjęcia okładek płyt.

Autorami petycji są osoby związane z Kościołem Katolickim. Podpisały ją 182 osoby. Dla porównania liczba ludności Aleksandrowa wynosi około 21 tys. Nie każdy jednak podał w niej swoje dane. Dopiero po ich uzupełnieniu sprawa może być procedowana.

A co na to władza miasta? Podchodzi z dystansem. Burmistrz Aleksandrowa zaskoczony nie jest i odbiera to jako sprawę o charakterze czysto politycznym. Warto dodać, że to właśnie burmistrz Jacek Lipiński oraz naczelnik wydziału promocji Tomasz Barszcz stoją od początku za organizacją imprezy. Za wybór zespołów rockowych odpowiada burmistrz, za metalowych naczelnik.

Warto wspomnieć, że w tym tygodniu kontrowersje wzbudził również plakat Antyradia w Rzeszowie. Nie wszystkim mieszkańcom miasta spodobał się przedstawiający dłoń złożoną w tzw. diabelskie rogi afisz, który można było spotkać w komunikacji miejskiej. W związku z tym do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej wpłynął wniosek o usunięciu plakatów, które propagują satanistyczną symbolikę. Szczególnie narażone na nią miały być dzieci i młodzież jeżdżąca danymi autobusami. Tutaj zareagowano szybko, na ulicach nie grasowały już pojazdy zawierające szatańskie “różki”.

Źródło: Dzienniklodzki.pl

Podobne artykuły

Konkurencja dla 70000 Tons Of Metal? Nadchodzi Megacruise!

Agata Laszuk

Dzisiaj odbył się pogrzeb Malcolma Younga

Lena Knapik

Kto jest kim w nowym utworze Huntera?

Tomasz Koza

1 komentarz

Kec 24 stycznia 2017 at 20:01
0

Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy dlaczego w malarstwie, filmie, literaturze nikogo nie oskarża się o szczerzenie satanizmu mimo iż obraz diabła jest tam tak samo poruszany jaki i w muzyce. Jak w filmie pokarze się diabła który morduje ludzi to jest gicio ale jak metalowa kapela zaśpiewa o doktorze Mengele i nazwie utwór Angel of Death to jest satanistyczny i wszyscy są oburzeni. I żeby jeszcze rzeczywiście metalowe bandy był satanistyczne. Pewnie tak 95% nigdy nie poruszyło tego tematu 4% to idioci którym wydaje się że jest satanistami i może ten 1% jest tak ekstremalnych że rzeczywiście ma coś wspólnego z satanizmem

Odpowiedz

Zostaw komentarz