Strona główna » Gitarzysta Mendel bij de Leij opuścił szeregi Aborted (oświadczenie)
NEWSY

Gitarzysta Mendel bij de Leij opuścił szeregi Aborted (oświadczenie)

W obozie Aborted zaszły poważne zmiany. Mendel bij de Leij ogłosił, że po siedmiu latach współtworzenia Aborted rezygnuje z dalszego uczestnictwa w życiu zespołu. Odejście gitarzysty następuje za porozumieniem stron, zaś jego miejsce na czas nadchodzącej trasy po Ameryce Północnej zajmie Harrison Patuto (Vale Of Pnath, Dissonance In Design).

Mendel bij de Leij opublikował następujące oświadczenie.

Cholera, od czego by tu zacząć? Może przejdę od razu do sedna: po siedmiu latach czegoś, co z pewnością mogę nazwać jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu, wspólnie doszliśmy do jednego wniosku: w tym miejscu rozchodzą się drogi moje i Aborted.

Po tym, jak w zeszłym roku zmarł mój ojciec, moją uwagę powoli zaczęły pochłaniać inne sprawy podczas gdy członkowie Aborted byli w pełni zdeterminowani, by uczynić Aborted wielkim – i wierzcie mi, dopną swego. Jestem z nich niesamowicie dumny. Pamiętam, kiedy zacząłem słuchać Aborted w 2004 roku, stałem się zagorzałym fanem i nie zapomnę nigdy momentu, w którym osiem lat później Sven zapytał, czy do nich dołączę; do dziś wspominam to z poruszeniem. Oczywiście, będę tęsknić a moimi braćmi, kocham ich; bez nich nie byłbym osobą, którą jestem dzisiaj. W życiu nie mogłem marzyć o większej i lepszej bandzie kretynów, nie ma na to szans. Na chwilę obecną skupię się na moim solowym projekcie Mendel, mojej pracy (zajmuję się miksem i masteringiem) i innych muzycznych przygodach.

Może to, co teraz napiszę będzie wyglądać jak oklepany frazes, ale, poważnie: z głębi serca chciałbym powiedzieć wszystkim naszym fanom na całym świecie i tym, którzy nas wspierali, że rządzicie. Wymiatacie. Jeśli jednak nie będziecie dalej wspierać moich braciszków podczas nadchodzącej trasy i wszystkiego tego, co nadejdzie, obiecuję Wam jedno: namówię Chucka Norrisa, by Wam wszystkim po kolei strzelił kopa z półobrotu. Dzięki!

Mendel bij de Leij

Zespół Aborted odpowiedział następująco:

Chcielibyśmy podziękować Mendelowi za wszystkie cudowne momenty, jakie razem dzieliliśmy i życzyć mu wszystkiego co najlepsze w jego przyszłych dążeniach. Jednocześnie chcielibyśmy ogłosić, że jego miejsce na północnoamerykańskiej trasie koncertowej zajmie Harrison Patuto (Vale Of Pnath, Dissonance In Design), który udowodnił, że jest bardziej niż przygotowany na podjęcie tego trudnego wyzwania. Chowajcie dzieci i ukryjcie żony – chłopcy są już w drodze do miasta w Waszej okolicy, by szerzyć wizję terroru, więc przyłącz się do pieprzonej blast-imprezy!

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Iron Maiden w Polsce. Bilety już dostępne, sprawdź ceny

Tomasz Koza

Behemoth wszedł do studia. Magick is happening…

Agata Laszuk

Papa Roach przyjedzie do Polski!

Tomasz Koza

Vader: “The Empire” dostępny do pobrania i odsłuchu

Tomasz Koza

Brutal Assault 2018: promocyjna pula biletów i kolejni artyści

Tomasz Koza

Mike Portnoy: „Od zawsze byłem typem frontmana za bębnami”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz