INNE

Dream Theater o podobieństwie między grafiką z nowej płyty a okładką New York Times

Niemały szok przeżyli członkowie Dream Theater po zobaczeniu jednej z listopadowych okładek magazynu The New York Times. Grafika użyta w magazynie do złudzenia przypomina okładkę “Distance Over Time” – nowej płyty Dream Theater, której premiera odbyła się 22 lutego.

Zespół ujawnił okładkę 6 listopada ubiegłego roku, a zaledwie 12 dni później ukazał The New York Times opatrzony podobną ilustracją. Koncepcja obydwu grafik jest w zasadzie identyczna. Początkowo zespół zaistniałą sytuację krótko skwitował na swoim Twitterze, pisząc: “Naśladowanie jest najwyższą formą pochlebstwa, NY Times.”

Dyrektorka działu design magazynu, Gail Bichler, również postanowiła skomentować sprawę:

Tak, te dwie rzeczy wyglądają niezwykle podobnie, ale nigdy nie widzieliśmy tego albumu. Okładka nasza i albumu zostały wydane w przeciągu kilku dni. Czasami ludzie w tym samym czasie niezależne wpadają na takie same pomysły.

Gail Bichler

Dopiero później Dream Theater przyznał, że widoczne na grafice ramię robota zostało wzięte ze stockowej galerii.

To zdanie oburzyło jednego z fanów kapeli, który napisał, iż odpowiedzialny za okładkę, współpracujący już od pewnego czasu kanadyjski artysta Hugh Syme, jest oszustem, który po prostu połączył dwa stockowe obrazki. “Mam nadzieję, że mu nie zapłaciliście” – dodał fan.

W świeżym wywiadzie z włoskim Linea Rock wokalista James LaBrie oraz gitarzysta John Petrucci wrócili do tematu sprzed czterech miesięcy.

Wszyscy byliśmy zszokowani. John wysłał nam okładkę gazety, a my pomyśleliśmy: “Co? Co się dzieje? To prawda?”. Opublikowaliśmy swoją okładkę dwa tygodnie przed wydaniem The New York Times. Zaczęliśmy się zastanawiać, czy to przypadek.

James LaBrie

Może w NY Times pracuje jakiś nasz fan? Taka jest moja teoria. (…) Czy to przypadek? Osobiście ciężko mi w to uwierzyć. To nas trochę przeraziło. Fani zaczęli o tym rozmawiać, a dyrektor The Times włączył się do rozmowy i powiedział: “Och, czasem tak bywa. Są podobieństwa”. Nie wiem. To dziwne. To może być jakiś dziwny, kosmiczny zbieg okoliczności, kto wie?

John Petrucci

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Wokaliści Opeth i Katatonii śpiewali rapsy

Lena Knapik

Jak radzi sobie za perkusją syn Mike’a Portnoya?

Agata Laszuk

Powstaje komiks z członkami Rotting Christ w roli głównej

Agata Laszuk

Zostaw komentarz