NEWSY PŁYTY WIDEO

Iron Maiden: nowy album live już w listopadzie
17-go listopada 2017 światło dzienne ujrzy “The Book Of Souls: Live Chapter” – nowy koncertowy album Iron Maiden, zawierający nagrania live z koncertów zagranych w ramach trasy “The Book Of Souls World Tour” w latach 2016-2017, w czasie której zespół zagrał na sześciu kontynentach dla ponad dwóch milionów fanów. Album ten zostanie wydany na CD, na CD w wersji deluxe oraz na nośniku winylowym, z możliwością bezpłatnego streamowania materiału filmowego online lub w formie pliku do pobrania.

Wyprodukowany przez Tony’ego Newtona i jednego z założycieli Iron Maiden, basistę Steve’a Harrisa, album ten oparty jest na tegorocznej setliście i jest wiernym zapisem monumentalnego show, zawierającym sześć utworów z ostatnio wydanego albumu zespołu, „The Book Of Souls”, ale także innych klasyków i utworów szczególnie lubianych przez fanów.

Komentarz Steve’a:

“Spędziliśmy ogromną ilość czasu pracując nad tym, ponieważ chciałem, by efekt naszej pracy był jak najbardziej zbliżony do efektu i atmosfery, jaką Maiden tworzy na żywo i by zaprezentował naszych fanów z różnych stron świata. To oznaczało słuchanie taśm z każdego koncertu dosłownie godzinami w celu wybrania materiału i zbudowania konsekwentnego brzmienia, które sprawdziłoby się w przypadku całego albumu, a także oddania ekscytacji towarzyszącej koncertowi w nowym kraju, takim jak El Salvador tuż obok stałych ulubieńców takich jak Wacken czy Donington.”

„Ogólnoświatowa trasa „The Book Of Souls” była potężnym przedsięwzięciem, nie tylko dla Bruce’a Dickinsona, który zaśpiewał na trasie po raz pierwszy od wygranej walki z rakiem gardła – dodaje manager Iron Maiden, Rod Smallwood. – Oprócz tego Bruce pilotował też Ed Force One, którego w zeszłym roku zamieniliśmy z Boeinga 757 na Boeinga 747, dzięki czemu mogliśmy podróżować szybciej i na dłuższe dystanse, by móc odwiedzić fantastyczne miasta i fanów na całym świecie. Ten rok był kontynuacją emocji, jakie przyniosły nam nasze najbardziej udane trasy w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii. Była to bardzo wyjątkowa trasa w wielu tego słowa znaczeniach, więc uznaliśmy, że chcemy ją udokumentować zarówno dla naszych fanów, jak i dla siebie samych. Steve odwalił kawał świetnej roboty składając setlistę z wszystkich miast dookoła świata które uczestniczyły w trasie i upewniliśmy się, że wersje CD deluxe w pasującyn do „The Book Of Souls” formie „książkowej”.

Ponadto premiera tego wyjątkowego wydawnictwa będzie świętowana poprzez darmowy streaming premierowych materiałów filmowych na żywo w Internecie, jako podziękowanie dla naszych wiernych fanów na całym świecie. Mamy nadzieję, że globalna społeczność fanów Iron Maiden będzie cieszyć się z zbiorowego uczestnictwa w takim wydarzeniu online. Wielu z Was będzie w filmie, ponieważ mamy materiały z każdego miejsca, w którym zagraliśmy w czasie tej pamiętnej trasy.”

Jeśli chcecie wiedzieć jak wziać udział w tym jednorazowym wydarzeniu, zajrzyjcie wkrótce na IronMaiden.com.

Sposób wydania albumu odwzoruje oryginalne wydania „The Book Of Souls” i zostanie on wydany w limitowanej serii z opakowaniem w kształcie dwupłytowej książki w twardej oprawie, w postaci klasycznego dwupłytowego albumu, potrójnego czarnego winylu LP i w postaci dostępnej do pobrania w wysokiej jakości audio (48khz/24bit) zawartości cyfrowej, łącznie z wersją MfiT (Mastered for iTunes). Film koncertowy będzie można kupić online w formie pliku do pobrania już po jego darmowej premierze.

Pełna lista utworów i miast, w których zostały nagrane wygląda następująco:

01. If Eternity Should Fail – Sydney, Australia
02. Speed Of Light – Cape Town, South Africa
03. Wrathchild – Dublin, Ireland
04. Children Of The Damned – Montreal, Canada
05. Death Or Glory – Wroclaw, Poland
06. The Red And The Black – Tokyo, Japan
07. The Trooper – San Salvador, El Salvador
08. Powerslave – Trieste, Italy
09. The Great Unknown – Newcastle, UK
10. The Book Of Souls – Donington, UK
11. Fear Of The Dark – Fortaleza, Brazil
12. Iron Maiden – Buenos Aires, Argentina
13. Number Of The Beast – Wacken, Germany
14. Blood Brothers – Donington, UK
15. Wasted Years – Rio de Janeiro, Brazil
Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Iron Maiden

Podobne artykuły

Azarath odsłania kolejne karty. Posłuchajcie nowego utworu.

Tomasz Koza

Summer Dying Loud 2018 już niedługo!

Dominika Kudła

Bruce Dickinson przerywa koncert i odnosi się do ataków w Manchesterze

Lena Knapik

1 komentarz

fan zespolu! 24 września 2017 at 15:44

Czekam z niecierpliwoscia na album live z ostatniej trasy . Bylem we wroclawiu i to bylo super przezycie !

Odpowiedz

Zostaw komentarz