Image default
MUZYKA NEWSY

Judas Priest w nowym kawałku składa hołd bohaterom wojennym


„Never the heroes” to tytuł nowego utworu Judas Priest, który został opublikowany dokładnie na tydzień przed wydaniem albumu – „Firepower” – którego premierę zaplanowano na 9 marca 2018 roku.

Kawałek rozpoczyna zaskakujące elektroniczne intro, ale dalej jest już bardzo klasycznie.

Numer utrzymany jest w średnim tempie i raczej stylistyce hard rocka lat 80. niż metalu, ale najprecyzyjniejszym określeniem powinno być, że jest to po prostu typowe „Judas Priest”. Czyli jest dobrze!


Utwór miał swoją premierę w serwisie Loudwire.

Również tam zespół opublikował krótką informację dotyczącą wymowy utworu. Jest to hołd złożony bohaterom wojennym. Jednak tekst podchodzi do tej tematyki w ciekawy sposób, bo mówi, że nikt nie był przygotowany do roli bohatera, nikt nie jest gotowy na wojnę, ale potrafi ona sprawić, że ludzie gotowi są do poświęceń niespotykanych w innych okolicznościach.

„Never the heroes” to kolejny premierowy utwór ze zbliżającego się wielkimi krokami 18. studyjnego albumu Judas Priest, czyli „Firepower” którego premierę zapowiedziano na 9 marca 2018 roku.

W ramach trasy promującej album zespół odwiedzi Polskę. Judasi zagrają 13 czerwca w Katowickim „Spodku”. Jako support zagra nie mniej znane Megadeth.

Niestety na scenie nie pojawi się legendarny gitarzysta grupy, Glenn Tipton, który kilka tygodni temu poinformował, że zmaga się z chorobą Parkinsona i pomimo tego, że nagrał wszystkie partie gitary na najnowszy album, nie będzie w stanie występować wspólnie z zespołem.Zastąpi go Andy Sneap, znany przede wszystkim jako producent muzyczny, ale również gitarzysta zespołu Hell.

Fot. Materiały prasowe


Upewnij się, że nie ominą Cię najważniejsze artykuły, zapisz się do naszego Newslettera:
[newsletter]


Podobne artykuły

Brutal Assault 2019: znamy pierwsze zespoły

Dominika Kudła

Kolejne trzy reedycje klasycznych płyt Saxon już w maju 2018!

Tomasz Koza

MetalPoodle: Basista Megadeth uratował małżeństwo Mustaine’a

Lena Knapik

1 komentarz

John5 3 marca 2018 at 15:28

Judas Priest to Bogowie Metalu nie ma i nie będzie lepszej kapeli koniec kropka !!!!

Odpowiedz

Zostaw komentarz