NEWSY

Rammstein: nowy singiel już jutro?

O tym, że rok 2019 przyniesie kilka wyczekiwanych długimi latami premier płytowych, już wspominaliśmy. Tak jak o tym, że wśród nowych tytułów znajdzie się i coś od Rammstein. W jakim kierunku podążył nowy album będziemy mieli okazję zweryfikować jeszcze przed jego wydaniem. Zespół pracuje bowiem od paru miesięcy nad teledyskami do pięciu utworów…  Z czego pierwszy poznamy najprawdopodobniej już jutro.

Rammstein starym zwyczajem nie rozmija się z kontrowersją.

Jak możemy wywnioskować z ostatnich sekund opublikowanej wczoraj zapowiedzi, pierwszy singiel zatytułowany jest po prostu „Deutschland”. Co w tłumaczeniu na polski oznacza ojczyznę członków zespołu. Ci postanowili tym razem sięgnąć do najbardziej niewygodnego w historii Niemiec tematu, jakim jest druga wojna światowa. Wcielając się w rolę jej ofiar.

Reżyserem klipów promujących wydawnictwo ponownie został Jonas Åkerlund , z którym zespół współpracuje od lat. A o którym było niedawno głośno za sprawą jego pełnometrażowego debiutu „Lords of Chaos”. W wyniku jego kolaboracji z Rammstein mieliśmy szansę obejrzeć teledyski m.in. do utworów „Mein Land” czy „Pussy”.

Materiał do albumu został zarejestrowany wiosną ubiegłego roku we francuskim studiu La Fabrique. Atmosfera podczas prac była lepsza od tej, która towarzyszyła muzykom podczas nagrywania „Liebe ist für alle da”.

Poniżej słowa, w jakich Richard Kruspe, gitarzysta, podsumował ponowne spotkanie w studio:

„Cóż, na początku moje podejście do rozpoczęcia prac nad nowym albumem było sceptyczne. „Nie, nie zamierzam się w tym babrać. Nie chcę przejść przez jeszcze więcej cierpienia”. To było cztery lata temu. Powiedzieliśmy jednak: „Usiądźmy razem i spróbujmy zarysować trzy czy cztery utwory”. Nie wywieraliśmy na siebie presji, co okazało się wówczas bardzo ważne. Kiedy zaczęły mieć miejsce próby, pomyślałem: „Wow, w zasadzie jest całkiem dobrze. Coś się zmieniło”. Nagle odnalazłem brakujący od pewnego czasu rodzaj szacunku. Chemia w zespole zaczęła przypominać tę z początków zespołu.”

Richard Kruspe

Źródło: blabbermouth.net / fot. Olaf Heine

Podobne artykuły

Nergal w folkowo-bluesowej wersji

Lena Knapik

Nowy teledysk od Annihilator (NSFW)

Lena Knapik

Exhumed, Implore i Rotten Sound zagrają w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz