Wardruna
Strona główna » Kaunan zagra przed Wardruną w Polsce. Koncert w Gdańsku wyprzedany.
NEWSY WYDARZENIA

Kaunan zagra przed Wardruną w Polsce. Koncert w Gdańsku wyprzedany.

 

W październiku Wardruna przyjedzie do Polski w ramach jesiennej trasy koncertowej. Podczas występów w Zabrzu i Gdańsku towarzyszyć im będzie grupa Kaunan. W skład folkowego trio wchodzą Oliver S. Tyr (frontman niemieckiego zespołu Faun), Boris Koller (malarz i kompozytor specjalizujący się w graniu na starego typu harfie klawiszowej) i Göran Hallmarken (jeden z najwybitniejszych szwedzkich wykonawców muzyki średniowiecznej i folkowej na instrumencie hurdy-gurdy). Kaunan zjednuje sobie słuchaczy wirtuozerią, pasją i świeżością z jaką interpretują stare piosenki.

Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek “Runaljod – Yggdrasil” ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur – Steindór Andersen.

Trylogia “Runaljod”, którą w ubiegłym roku zamknął album “Ragnarok”, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni itp. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.

WARDRUNA
+ Kaunan

19.10.2017, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
20.10.2017, Teatr Szekspirowski, Gdańsk – WYPRZEDANE
Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Informacja prasowa / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Soulfly w styczniu rozpocznie nagrania do nowej płyty

Agata Laszuk

Peturbator już w czerwcu w Polsce

Tomasz Koza

Sons of Apollo nie zagra na Prog in Park II. Festiwal został przeniesiony

Tomasz Koza

Gary Holt: “Jestem po 50-tce, ale nadal czuję się jak dzieciak, gdy gramy pośród ognia”

Dominika Kudła

Ruszyła przedsprzedaż „Księżyc milczy luty” na winylu

Tomasz Koza

Dimmu Borgir: “Zdecydowaliśmy nie wyjaśniać lirycznego aspektu tego albumu”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!