NEWSY

Lamb of God: aresztowano podejrzanych o kradzież sprzętu zespołu
Miesiąc nie zaczął się dobrze dla muzyków Lamb of God. Zespół padł ofiarą kradzieży w amerykańskim Phoenix, w którym występował jako support Slayera. Po koncercie, w nocy z 1 na 2 maja z naczepy ze sprzętem należącym do grupy zniknęły trzy gitary.

Poniżej komentarz sierżanta Vince’a Lewisa z wydziału policji w Phoenix:

Ktoś otworzył naczepę, w której przetrzymuje się należący do zespołu sprzęt i wyniósł trzy unikatowe, wartościowe gitary. Policja z Phoenix zlokalizowała jedną z nich wystawioną na sprzedaż w internetowej aplikacji. Inny podejrzany próbował zastawić jedną z gitar, ale został. W trakcie dochodzenia detektywi zidentyfikowali i zlokalizowali trzech podejrzanych.

Vince Lewis

Mężczyzna dodał ponadto, że wszystkie odnalezione instrumenty nie zostały jeszcze zwrócone muzykom. Obecnie pełnią funkcję dowodów w postępowaniu.

Pierwszy trop prowadzący do podejrzanych zlokalizowano już w trzy dni po kradzieży. Jeden ze złodziei wystawił najbardziej charakterystyczną z gitar w serwisie OfferUp. ESP Warbird, należący do Williego Adlera, szybko wzbudził zainteresowanie. Zdecydowany na zakup użytkownik zgłosił jednak sprawę na policję po tym, jak sprzedający przestał odpowiadać na wiadomości oraz zmienił zdjęcie profilowe.

Ostatecznie zatrzymano trzech podejrzanych. 62-letniego Williama Widenera, 51-letniego Michaela Blakeslee oraz 34-letniego Justina Petersena.

Randy Blythe, wokalista Lamb of God, podsumował sprawę w poniższych słowach:

Cóż, muszę powiedzieć, że ich, ahem, „estetyka” naprawdę mnie nie zaskakuje. Po prostu trochę mnie zasmuca. Ale na poważnie – ci mężczyźni są niewinni, dopóki nie udowodni im się winy. I mam nadzieję, że zostaną poddani należytemu i uczciwemu procesowi. Potem, cokolwiek się stanie, mam nadzieję, że otrzymają jakąś pomoc. Ten koleś wyglądający jak Alfalfa potrzebuje kanapki, około tygodnia snu i multiwitaminy. Jezu.

Randy Blythe

Źródło: blabbermouth.net

Podobne artykuły

Anaal Nathrakh zapowiada nowy album, premiera jesienią 2018 roku

Agata Laszuk

Ray Luziera: “nigdy nie zażywałem narkotyków”

Lena Knapik

Zmiany w składzie Brutal Assault 2018. Odpada m.in. Ihsahn, Graveyard, Novembers Doom

Albert Markowicz

Zostaw komentarz