Strona główna » Mayhem zagra koncert w Katowicach
NEWSY WYDARZENIA

Mayhem zagra koncert w Katowicach

Knock Out Productions prezentuje koncert Mayhem w Katowicach! Black metalowa grupa z Norwegii zaprezentuje śląskiej publiczności materiał złożony z utworów pochodzących z kultowego debiutu “De Mysteriis Dom Sathanas”.

Na koncert Mayhem zapraszamy 20 października do katowickiego Mega Clubu. Wkrótce poznamy nazwy grup, które zaprezentują się w roli supportów norweskiej legendy.

Mayhem. Jeden z tych zespołów, dzięki którym powstał black metal. Kapela z Oslo przez osobę charyzmatycznego pierwszego lidera, Euronymousa, zaangażowana była w intensywną popularyzację gatunku na świecie dzięki tape-tradingowi, a w Norwegii dzięki kultowemu sklepowi “Helvete”. Z kapelą wiążą się dwie wielkie tragedie, czyli zabójstwo Euronymousa przez Varga Vikernesa, a także samobójcza śmierć także obdarzonego wielką charyzmą, lecz bardzo niestabilnego emocjonalnie szwedzkiego wokalisty Deada.

Były tragedie, były kontrowersje, były mity i spekulacje, lecz najważniejsza u Mayhem zawsze była muzyka. Kapela stworzyła podwaliny bezkompromisowego norweskiego black metalu, wychodząc od wielkiego uwielbienia dla Venom i Hellhammer. Wydana równo 30 lat temu debiutancka EP-ka “Deathcrush”, pierwsza duża płyta “De Mysteriis Dom Sathanas”, na której zadebiutował genialny i szalony Madziar Attila Csihar, to absolutny kult black metalu. Surowa, chłodna, nihilistyczna w przekazie muzyka zespołu, pod względem formy ewoluowała i potrafiła zaskakiwać. Chociażby na płytach “Grand Declaration Of War” albo “Ordo ad Chao”, za którą Mayhem otrzymał norweski odpowiednik Grammy.

Zespół w studiu nie pojawia się często. Ostatnią pozycją w jego studyjnej dyskografii jest pochodzący z 2014 roku znakomity album “Esoteric Warfare”, który przepięknie graficznie oprawił nasz rodak Zbyszek Bielak. Na żywo muzycy tworzą niezapomniane misterium, któremu przewodzi zawsze ciekawie ucharakteryzowany Attila.

Kiedy: 20 października (piątek) 2017
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions


inf. pras. / fot. materiały prasowe

Podobne artykuły

Huragan w Gdańsku!

Tomasz Koza

Powstała chrześcijańska petycja potępiająca Batushkę

Lena Knapik

Były gitarzysta Black Label Society przyznał się do molestowania nieletniej

Lena Knapik

Saratan wykonuje cover Metalliki

Tomasz Koza

Evanescence po raz pierwszy w Polsce. 5 utworów, które musimy usłyszeć.

Albert Markowicz

Alexi Laiho straci prawa do nazwy “Children Of Bodom”?

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!