Strona główna » Mayhem zagra koncert w Katowicach
NEWSY WYDARZENIA

Mayhem zagra koncert w Katowicach

Knock Out Productions prezentuje koncert Mayhem w Katowicach! Black metalowa grupa z Norwegii zaprezentuje śląskiej publiczności materiał złożony z utworów pochodzących z kultowego debiutu “De Mysteriis Dom Sathanas”.

Na koncert Mayhem zapraszamy 20 października do katowickiego Mega Clubu. Wkrótce poznamy nazwy grup, które zaprezentują się w roli supportów norweskiej legendy.

Mayhem. Jeden z tych zespołów, dzięki którym powstał black metal. Kapela z Oslo przez osobę charyzmatycznego pierwszego lidera, Euronymousa, zaangażowana była w intensywną popularyzację gatunku na świecie dzięki tape-tradingowi, a w Norwegii dzięki kultowemu sklepowi “Helvete”. Z kapelą wiążą się dwie wielkie tragedie, czyli zabójstwo Euronymousa przez Varga Vikernesa, a także samobójcza śmierć także obdarzonego wielką charyzmą, lecz bardzo niestabilnego emocjonalnie szwedzkiego wokalisty Deada.

Były tragedie, były kontrowersje, były mity i spekulacje, lecz najważniejsza u Mayhem zawsze była muzyka. Kapela stworzyła podwaliny bezkompromisowego norweskiego black metalu, wychodząc od wielkiego uwielbienia dla Venom i Hellhammer. Wydana równo 30 lat temu debiutancka EP-ka “Deathcrush”, pierwsza duża płyta “De Mysteriis Dom Sathanas”, na której zadebiutował genialny i szalony Madziar Attila Csihar, to absolutny kult black metalu. Surowa, chłodna, nihilistyczna w przekazie muzyka zespołu, pod względem formy ewoluowała i potrafiła zaskakiwać. Chociażby na płytach “Grand Declaration Of War” albo “Ordo ad Chao”, za którą Mayhem otrzymał norweski odpowiednik Grammy.

Zespół w studiu nie pojawia się często. Ostatnią pozycją w jego studyjnej dyskografii jest pochodzący z 2014 roku znakomity album “Esoteric Warfare”, który przepięknie graficznie oprawił nasz rodak Zbyszek Bielak. Na żywo muzycy tworzą niezapomniane misterium, któremu przewodzi zawsze ciekawie ucharakteryzowany Attila.

Kiedy: 20 października (piątek) 2017
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions


inf. pras. / fot. materiały prasowe

Podobne artykuły

31. rocznica wydania albumu „Among the Living” grupy Anthrax

Szymon Grzybowski

Metallica nagra teledysk do każdego utworu z nowej płyty

Lena Knapik

James Hetfield szykuje się do filmowego debiutu

Dominika Kudła

Wielka przecena płyt: Satyricon, Morbid Angel, Unleashed i wiele innych!

Tomasz Koza

Johan Hegg z Amon Amarth gościnnie w teledysku Saxon

Lena Knapik

Zobacz nowy teledysk Cannibal Corpse

Lena Knapik

Zostaw komentarz