NEWSY WYDARZENIA

Metal Hammer Festival 2017: znamy pełny skład

Już 21 lipca w katowickim Spodku odbędzie się METAL HAMMER FESTIVAL! Headlinerem festiwalu jest jeden z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych artystów sceny muzycznej – MARILYN MANSON! W Spodku wystąpi również artysta, który jest autorem jednego z najbardziej prowokacyjnych i wizjonerskich debiutów tego roku, muzyk, którego twórczość nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych – ZEAL & ARDOR, a także legendarna grupa, która prawie 30 lat temu wyznaczyła w muzyce metalowej nową jakość – PARADISE LOST! Do tego zacnego grona dołączył również projekt, za którym stoi zjawiskowa Amalie Bruun – MYRKUR. Skład festiwalu zamykają dwie polskie formacje: Percival Schuttenbach oraz ARRM.

ARRM to instrumentalny projekt ludzi związanych m.in. z zespołami Thaw, Furia, 52um, Sun For Miles czy Mentor. Muzycznie ARRM ociera się o ścieżki dźwiękowe do filmów Lyncha czy Jarmuscha. Na koncie mają split ze Starą Rzeką oraz debiutancki krążek “ARRM”, który ukazał się w listopadzie zeszłego roku.

Percival Schuttenbach to jedna z najbardziej znanych polskich formacji folkmetalowych, grupa która na muzycznej scenie działa już od 1999 roku. W swojej twórczości zespół łączy elementy słowiańskiego folku z metalem, rockiem a nawet muzyką progresywną. Dyskografię formacji zamyka album “Strzyga”, który ukazał się w październiku zeszłego roku, a współproducentem tego krążka był Jacek Miłaszewski (m.in. Acid Drinkers). Grupa jest również twórcą muzyki wykorzystanej do gier “Wiedźmin 3: Dziki Gon i Gwint” oraz współautorem muzyki do projektu “Równonoc” – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.

Najnowsza edycja MHF odbędzie się już po raz ósmy, a dotychczas na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in. TOOL, Korn czy Judas Priest.

(inf. pras.)

Podobne artykuły

Gitarzysta I Am Morbid zatrzymany (na chwilę) przez polską policję

Lena Knapik

Sharlee D’Angelo (Arch Enemy): „Zmiana wokalisty to trudna sprawa”

Agata Laszuk

Dwa koncerty Ugly Kid Joe w Polsce

Tomasz Koza

1 komentarz

Artt 7 czerwca 2017 at 14:24
0

a jakieś metalowe zespoły będą? bo na razie nie widzę…

Odpowiedz

Zostaw komentarz