Strona główna » Brent Fitz (perkusista Slasha) po operacji siatkówki opuści resztę trasy z zespołem
NEWSY

Brent Fitz (perkusista Slasha) po operacji siatkówki opuści resztę trasy z zespołem

Ostatnimi czasy, w obozie Slasha dzieje się naprawdę sporo. Muzyk jest obecnie w trakcie swojej solowej trasy koncertowej, zaplanował wydanie koncertowego albumu na wrzesień i zaczął już tworzyć nowe partie gitarowe na solowy krążek.

Na przestrzeni poprzednich miesięcy zmieniał się także trochę skład zespołu, z którym Slash koncertował – najpierw z kapeli na jakiś czas odszedł gitarzysta Frank Sidoris (z powodów problemów zdrowotnych swojej żony), natomiast teraz przerwę od grania zrobić musi sobie perkusista kapeli, Brent Fitz. A to wszystko z powodu operacji.

Brent Fitz na swoim Twitterze opublikował następujące oświadczenie:

Niestety musiałem opuścić obecną trasę z powodu nagłej operacji siatkówki. Załamanego zostawia mnie fakt, że nie będę w stanie zagrać podczas ostatniego tygodnia koncertów. Będę tęsknił za wszystkimi, ale wiem, że niesamowity Shane Gaalaas uratuje sytuację na perkusji!

Brent Fitz

Z powodu zabiegu medycznego muzyka ominie ostatnie sześć koncertów na trasie po Stanach Zjednoczonych

Jeśli chodzi natomiast o wcześniej wspomnianego Shane’a Gaalaasa, który zastąpi Brenta na perkusji, to jest to muzyk znany między innymi z pracy z Michaelem Schenkerem, Yngwim Malmsteenem i Uli Jonem Rothem. Perkusista współpracował już także w swojej karierze z japońskim duetem B’z, oraz nagrał cztery pełnoprawne albumy solowe. Gaalaas ma już też na koncie współpracę zarówno z obecnym basistą Slasha, Toddem Kernsem, jak i z samym Brentem – muzycy grają bowiem razem od czasu do czasu w coverbandzie o nazwie Toque.

Slash i Myles Kennedy – co dalej ze współpracą?

A jeśli kogoś zastanawiają dalsze losy duetu Slash & Kennedy, to na chwilę obecną stwierdzić można, że po zakończeniu obecnej trasy panowie odpoczną trochę od siebie. Oboje wrócą bowiem do swoich macierzystych zespołów.

Alter Bridge już 18 października wydaje nowy album i wyrusza w trasę koncertową (w ramach której zahaczy także o Polskę!), a Guns N’ Roses we wrześniu powracają na swoją Not “In This Lifetime Tour”.

Źródło: twitter.com/brentfitz/, Instagram, Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Premiera nowego kawałka Frontside – czuć swąd smoły i siarki!

Szymon Grzybowski

Chuck Billy o planach Testament: “Naszym celem jest wejść do studia w styczniu i wydać się już w kwietniu”

Dominika Kudła

Zeal & Ardor – black metal z pól bawełny

Tomasz Koza

Sólstafir zapowiada nową płytę

Lena Knapik

Kreator prezentuje pierwszy singiel z nowej płyty

Tomasz Koza

Powerwolf, Amaranthe i Kissin’ Dynamite wspólnie na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz