Arch Enemy i Alissa White Gluz
Strona główna » Michael Amott: „Alissa otworzyła nam wiele muzycznych drzwi” (Wywiad)
INNE NEWSY

Michael Amott: „Alissa otworzyła nam wiele muzycznych drzwi” (Wywiad)


Francuski Duke TV przeprowadził przed paryskim występem grupy w klubie Le Bataclan 23 stycznia 2018 wywiad z gitarzystą Arch Enemy, Michaelem Amottem. Poniżej tłumaczenie kilku fragmentów.

O przyjęciu przez fanów ostatniego albumu Arch Enemy, “Will to Power”:

“Teoretycznie ‘War Eternal’ stanowił swojego rodzaju świetne wprowadzenie do nowego albumu, ‘Will to Power’, ale nigdy nie wiadomo, co spodoba się fanom. Jeśli piosenki są troszkę inne… Cóż, nigdy nie przyjmuję niczego za pewnik. Po prostu tworzymy najlepszą muzykę, jaką jesteśmy w stanie tworzyć, wydajemy ją i obserwujemy, co się dzieje.”

O tematach tekstów na „Will to Power”:

„Ten album nie ma jednego konceptu. Jest w nim zawarte wiele różnych tematów, ale jak wiecie, nasza muzyka zawsze była po ciemniejszej, cięższej stronie. Myślę, że mamy sporo różnorodności. Jest trochę światła na końcu tunelu, gdzieś tam, daleko. Jest trochę pięknych melodii i sporo ładnych harmonii.”

O „Reason to Believe”, w którym możemy usłyszeć czysty wokal Alissy:

„Właściwie po raz pierwszy w historii zespołu nagraliśmy coś w rodzaju ballady. Napisałem do niej muzykę razem z moim bratem, Chrisem. Był kiedyś w zespole. Ten kawałek w formie instrumentalnego dema czekał na swoją kolej przez dość długi czas. Napisałem do niego tekst, pokazałem Alissie, spodobał jej się i zaczęliśmy się zastanawiać, jak możemy stworzyć balladę z Arch Enemy – wcześniej nigdy nie robiliśmy czegoś takiego. Wiele moich ulubionych kapel, choćby Iron Maiden, Judas Priest czy Black Sabbath mają ballady, dzięki którym przez chwilę mogą zabrać ludzi do innego świata, a potem wrócić z powrotem do ciężkiego grania. Myślę, że to sprawdziłoby się również na koncertach, uczyniłoby je bardziej interesującymi i dynamicznymi, więc właśnie to postanowiliśmy zrobić.”

O słabości grupy do melodii:

„Dorastałem, kręcąc się przy scenie thrash i death metalowej. Zajmowałem się jedynie tymi gatunkami przez ładne kilka lat, gdy jednak stworzyłem Arch Enemy, chciałem połączyć gitarowe linie melodyczne, dynamikę, fajne melodie z jego ciężko brzmiącą twórczością. Na tym się skupiamy i myślę, że z czasem stajemy się coraz lepsi, szlachetniejemy, wciąż poszukując nowych sposobów na osiągnięcie celu. Dołączając do zespołu, Alissa otworzyła nam wiele muzycznych drzwi. Jest w stanie osiągnąć więcej dzięki swojemu talentowi wokalnemu. Naszym celem zawsze było zachowanie równowagi pomiędzy melodyjnością a surowością brzmienia.”

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Dlaczego Arch Enemy tworzy i nagrywa nowe utwory?

„Nie paramy się popem. Naprawdę staramy się ‘wyrażać’ poprzez muzykę, nie próbujemy nikomu imponować. Nie mamy ambicji znalezienia się na wysokich miejscach na listach przebojów i tego typu sprawy nie zaprzątają nam głowy w trakcie pisania muzyki. Dzieje się tak, bo mamy naprawdę sporą grupę fanów, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Nie jest to przyczyna, dla której zajmujemy się muzyką. Tworzymy, bo chcemy coś wyrazić.”

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Freedom Call: metal jest dla wszystkich

Lena Knapik

Gaahls Wyrd we Wrocławiu już za dwa tygodnie!

Tomasz Koza

Wacław „Vogg” Kiełtyka dołącza do składu Machine Head

Bartłomiej Pasiak

Wymarły wielki robak nazwany na cześć basisty Cannibal Corpse

Lena Knapik

Wkrótce premiera nowego albumu Wardruna

Tomasz Koza

The Offspring kolejną gwiazdą Czad Festiwal!

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!