Zespół Rush
Strona główna » Neil Peart – perkusista Rush zmarł w wieku 68 lat
NEWSY

Neil Peart – perkusista Rush zmarł w wieku 68 lat

Muzyk przez 3,5 roku toczył po cichu walkę z rakiem mózgu. Jak się okazuje walkę tę przegrał 7 stycznia. Peart zmarł w Santa Monica w Kalifornii. Informację do wiadomości publicznej przekazał rzecznik rodziny – Elliot Minz.

Grupa Rush wydała oświadczenie:

Z największym smutkiem i złamanym sercem jesteśmy zmuszeni przekazać wiadomość, że Neil, nasz przyjaciel i bratnia dusza, przegrał swoją dzielną walkę z nowotworem mózgu. Prosimy przyjaciół, fanów i media o uszanowanie prywatności rodziny w tym niezwykle bolesnym i trudnym czasie. Ci, którzy chcą wyrazić swoje kondolencje proszeni są o wybranie dowolnego celu charytatywnego i przekazanie datku w imieniu Neil Pearta. Spoczywaj w pokoju bracie.

Tony Campos

Neil Peart był jednym z najlepszych rockowym perkusistów

Artysta w 1974 roku dołączył do kanadyjskiej grupy Rush gdzie pozostał aż do zakończenia działalności zespołu. To właśnie jego decyzja o przejściu na emeryturę skłoniła pozostałych członków zespołu do ogłoszenia końca kariery. Na przestrzeni ponad 40 lat aktywności Peart, Geddy Lee i Alex Lifeson wydali prawie 20 albumów, w tym takie klasyki jak „2112” czy „Moving Pictures”.

W zespole Neil odpowiadał również za pisanie tekstów. Jako perkusista stanowił inspirację dla niezliczonych muzyków. W swojej grze umiejętnie łączył techniki z różnych gatunków, jego solówki stanowiły ozdobę każdego koncertu Rush. Wielokrotnie nagradzany, doceniany przez fanów i innych muzyków, z całą pewnością zasłużył na miejsce wśród najlepszych perkusistów wszech czasów.

Fot. Materiały promocyjne

Źródło: https://www.rollingstone.com/music/music-news/neil-peart-rush-obituary-936221/

Podobne artykuły

Revocation publikuje tytułowy utwór z nadchodzącej płyty

Dominika Kudła

Azarath wraca do Agonia Records

Tomasz Koza

Brutal Assault 22: program festiwalu, zmiany w składzie i szczegóły Warm-up Party

Tomasz Koza

[PRIMA APRILLIS] Metallica zagra… w jednym z największych samolotów transportowych na świecie!

Tomasz Koza

Terrordome i Deathreat wspólnie wyruszą na podbój Europy

Dominika Kudła

Brutal Assault 23 coraz bliżej, a my poznajemy nowe zespoły

Albert Markowicz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!