Arch Enemy i Alissa White Gluz
Strona główna » Nowy album Arch Enemy “Will to Power” już we wrześniu!
NEWSY PŁYTY

Nowy album Arch Enemy “Will to Power” już we wrześniu!

Szwedzcy death metalowcy z Arch enemy zapowiedzieli premierę swojego dziesiątego albumu “Will to Power” na 8 września nakładem Century Media Records. Gitarzysta zespołu, Michael Amott przyznaje:

Po wielu miesiącach tworzenia i nagrywania w studiu, mamy przyjemność ukończyć pracę nad naszym dziesiątym albumem “Will to Power”. Za niedługo podzielimy się z wami efektem naszej pracy. Tak samo ekscytujemy się na myśl o ogłoszeniu pierwszego etapu światowej trasy koncertowej, promującego nowy krążek… Nie możemy się doczekać na zagranie nowych i tych starych utworów dla naszych fanów. Widzimy się niebawem!

“Will to Power” jest drugim albumem Arch Enemy od czasu odejścia od zespołu wcześniejszej wokalistki – Angeli Gossow i przyjęcia następczyni na jej miejsce, współzałożycielki The Agonist – Alissy White-Gluze. To również będzie pierwszy album zespołu nagrany razem z gitarzystą Jeffem Loomis’em (ex-NEVERMORE), który dołączył do składu pod koniec 2014. Basista Arch Enemy – Sharlee D’Angelo w ostatnim czasie wypowiedział się dla Metal Wani:

Mieliśmy sporo obaw co do “War Eternal”. Nadal jestem w stanie to wyczuć, słuchając tego albumu, prawdopodobnie dlatego, że współuczestniczyłem w jego tworzeniu. Tracenie ważnego członka zespołu, który był z nami bardzo długo i zapełnienie tego miejsca nową osobą, wprowadzenie nowej twarzy do zespołu i ponadto nagranie razem nowego albumu- sprawiło, że ciągle zastanawiałem się, co ludzie w nim polubią, albo czy w ogóle się im spodoba. W procesie tworzenia i nagrywania byliśmy niesamowicie tym pochłonięci i zaangażowani… W tym krążku jest coś desperackiego. Teraz jesteśmy w tym miejscu, zrobiliśmy to, a ludzie zaakceptowali zmianę składu w zespole i wiele innych kwestii. Sprawy się mają lepiej niż wcześniej, mamy inną przewagę i też zaczęliśmy z innego miejsca.

Sharlee dodaje:

Ten album jest nieco bardziej otwarty. Brzmi bardziej bezpośrednio i niektóre utwory, powiedziałbym, są po prostu “epickie” (śmiech). Jest inny, bo pojawiły się inne możliwości. Nie musimy upychać tak dużo metalu, jak tylko możliwe w najbardziej “energetycznej” formie. Możemy to zrobić inaczej. Nie obawiajcie się, nie mówię, że wszystko będzie spokojne i powolne; kompletnie nie to się dzieje. Jest ekstremalnie w stylu Arch Enemy, ale aby dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest Arch Enemy – tego właśnie chcieliśmy się dowiedzieć i odkryliśmy zupełnie nowe światy. Będzie trochę taki jak wcześniej, jednocześnie pojawi się kilka nowych elementów.

W styczniu Amott przyznał w Rock Hard Magazine, że Loomi, który był głównym twórcą tekstów w grupie Nevermore – nie zajął się pisaniem tekstów na nowy krążek Arch Enemy. Zaś wcześniej, w grudniu, Loomis oświadczył w Metal Wani, że “prawdopodobnie, będzie zajmować się tylko tworzeniem solówek” na nadchodzącym albumie Arch Enemy. Wytłumaczył:

Jeśli by spojrzeć na to z jednej strony, Arch Enemy to cały Michael Amott- to jego zespół, jego dziecko i to on jest głównym twórcą tekstów. Przedstawiłem im wcześniej zarysy kilku piosenek, ale nie mam pojęcia, czy je zrealizują. Jestem jednak pewien, że solówki należą do mnie.

Uwielbiam być w zespole. Jestem jego fanem. Ubóstwiam muzykę i występowanie naprzeciw tysięcy ludzi razem z grupą. Zobaczymy jak to potoczy się dalej. Wydaje mi się, że jest podobnie, jak z Nevermore; głownie ja i Warrel [Dane, wokal] pisaliśmy teksty. Również w większości robiliśmy całą resztę. Steve Smyth trochę dla nas tworzył, Tim Calvert napisał tekst do “Dreaming Neon Black”, ale jednak większość jakieś 80%, to byłem ja i Warell. Więc, każdy zespół ma swoją własną chemię, układy i sposób tworzenia.

“As The Stages Burn!” najnowsze wydawnictwo koncertowe Arch Enemy wydane przez Century Media miało swoją premierę 31 marca. Zawiera ujęcia z największych wystąpień na scenie aż do koncertu, który grali na Wacken Open Air Festival w Wacken, w Niemczech.

Podobne artykuły

Tides From Nebula rozpoczynają trasę koncertową

Tomasz Koza

Zmartwychwstanie Frontside, czyli nowy album już we wrześniu

Szymon Grzybowski

Mord’A’Stigmata powraca z nowym albumem “Hope”. Posłuchaj pierwszego utworu!

Tomasz Koza

Taake, Bölzer i One Tail, One Head wspólnie zagrają w Poznaniu

Dominika Kudła

Ragnarok, Cvinger, Infinityum i Aeternum Vale na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Premiera nowego albumu Lamb of God w okolicach Gwiazdki 2019

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!