Oficjalnie: Chris Cornell popełnił samobójstwo

Wstępne przypuszczenia policji prowadzącej śledztwo potwierdziło się. The Wayne Country Medical Examiner’s Office wydało oświadczenie, w którym informuje, że przyczyną śmierci Chrisa Cornella było samobójstwo poprzez powieszenie. Jednocześnie zaznacza, że jest to wynik wstępnej sekcji zwłok. Pełna, w której zostaną uwzględnione wyniki badań toksykologicznych, nie została jeszcze zakończona.

Już od rana media z Detroit donosiły, że muzyk został znaleziony w pokoju hotelu MGM Grand Detroit z paskiem na szyi, jednak informacji tych nie potwierdziła jeszcze policja.

Rzecznik Soudgarden śmierć Cornella nazwał “nagłą i niespodziewaną”. Rodzina muzyka są zszokowani. Jego żona, Vicky Karayiannis, rozmawiała z mężem przed jego ostatnim koncertem i nie zauważyła żadnych oznak przygnębienia.

17 maja Cornell wraz z Soudgarden występował w Fox Theatre. Na scenie mówił jednak o kolejnym miejscu, w którym zamierza dać koncert. Ostatnim utworem, który zaśpiewał, był cover Led Zeppelin pt. „In My Time of Dying”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *