Zespół Opeth
Strona główna » Opeth wystąpi w Polsce!
NEWSY WYDARZENIA

Opeth wystąpi w Polsce!

[MATERIAŁY PRASOWE ORGANIZATORA]

Knock Out Productions prezentuje Prog In Park. Koncert przybierze formę mini-festiwalu, na którym wystąpią artyści związani z szeroko pojęta muzyką progresywną.

Poznaliśmy właśnie nazwy dwóch pierwszych kapel, które zaprezentują się 20 sierpnia w warszawskim Parku Sowińskiego. Na festiwalu pojawią się Opeth oraz Blindead.

OPETH (Szwecja) wcześniej progresywny death metal, obecnie oldskulowy rock, psychodeliczny rock:
Jeżeli poszukujecie przykładu na to, co to znaczy ewolucja w muzyce, prześledźcie historię Opeth. Powstały w 1990 roku w Sztokholmie zespół, przez lata karmił fanów wyszukaną, mroczną, rozbudowaną wersją death metalu, ocierając się w tej stylistyce o prawdziwy geniusz albumami “My Arms, Your Hearse” i “Blackwater Park”. Liderujący formacji od samego początku muzyczny erudyta Mikael Akerfeldt, nie zamierzał jednak kurczowo trzymać się raz obranej drogi, co zasygnalizował już bardziej subtelnym dyptykiem “Deliverance” / “Damnation” (2002, 2003), by w 2011 roku albumem “Heritage” zabrać odbiorców w podróż w czasie do przełomu lat 60. i 70. XX wieku, gdy królowały rock, hard rock, szalała psychodelia, swoją wielkość pokazywał krautrock.

Zapoczątkowana na dobre sześć lat temu podróż trwa do dziś. Opeth zatrzymał się w 2016 roku na przystanku pod nazwą “Sorceress”, który zameldował się w pierwszej 30. “Billboardu”, podobnie zresztą jak trzy wcześniejsze produkcje kapeli, “Watershed”, wspomniany “Heritage” i “Pale Communion”. Wspaniałe umiejętności, szacunek do fanów i znakomite koncerty, to również znaki szczególne Opeth. Szwedzi prezentowali je podczas każdej wizyty w Polsce i z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zrobią to ponownie.

BLINDEAD (Polska) post metal, post rock, rock:
Niebawem minie rok, odkąd trójmiejski Blindead rozpoczął nowy etap swojego życia, z Piotrem Piezą na wokalu. W międzyczasie ukazała się dobrze przyjęta piąta płyta kapeli, “Ascension”. Niestety, skład się nie utrzymał, bo parę miesięcy później z Blindead pożegnał się mieszkający w Polsce włoski basista Matteo Bassoli, którego tego wieczoru zobaczymy w szeregach Lion Shepherd. Jednak trzon zespołu, czyli Konrad Ciesielski, Bartosz Hervy, Marek Zieliński i Mateusz Śmierzchalski pozostaje nienaruszony.

Blindead, twórcy kapitalnej płyty “Autoscopia / Murder In Phazes”, EP-ki “Impulse”, albumów “Affliction XXIX II MXMVI” i “Absence”, to prawdziwa petarda koncertowa. Potęga, ciężar i moc uderzenia cudownie mieszają się u nich elektronicznymi ozdobami Bartka Hervy’ego. Żonglują emocjami i porywają publikę, tworząc szczególną atmosferę.

Pozostałych wykonawców poznamy w czwartek 13 kwietnia. Tego samego dnia wystartuje również przedsprzedaż biletów na wydarzenie.

Kiedy: 20 sierpnia (niedziela) 2017
Gdzie: Warszawa @ Park Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17
Bilety: Informacja wkrótce
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne w sprzedaży od czwartku 13.04.2017 (godzina 10:00).


Podobne artykuły

Nie chcą Mustaine’a w Rock and Roll Hall of Fame?

Lena Knapik

Najbardziej rockowy polski skrzypek zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Tomasz Koza

Dave Mustaine i Joey Jordison razem w studiu

Lena Knapik

Christofer Johnsson: złe recenzje “Beloved Antichrist” biorą się z nieporozumienia

Lena Knapik

Blaze Bayley w maju wróci do Polski i to na cztery koncerty!

Tomasz Koza

Odrodzony Oberschlesien wraca do gry – “Dali na Fol”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!