Strona główna » Jinjer rozpocznie jesienią prace nad nowym albumem
NEWSY PŁYTY

Jinjer rozpocznie jesienią prace nad nowym albumem

W rozmowie z francuskim Loud TV basista Jinjer, Eugene Abdiukhanov potwierdził, że grupa wejdzie do studia jesienią celem nagrania nowej płyty.

Ostatnim razem kiedy byliśmy w Ameryce, graliśmy na trasie z Cradle Of Filth i planowaliśmy wrócić jesienią do domu, na Ukrainę, i nagrać album – mielibyśmy na to całą porę roku, całe trzy miesiące w domu. (…) Jednak pod koniec amerykańskiej trasy zadzwonił do mnie Dez Fafara z Devildriver, nasz menadżer, i powiedział ‘Okej, Eugene, musicie wrócić na jesień’. Powiedziałem ‘Dez, ale mieliśmy nagrać album’ – a on na to ‘Nie, ważniejsze jest, byście wrócili i grali, musicie stworzyć solidny fundament dla zespołu. Wszystko idzie bardzo, bardzo dobrze, więc musicie wrócić’. Przekonał o tym zarówno mnie, jak i resztę. (…)

Pies był pogrzebany w tym, że z jednej strony – jasne, mogliśmy wrócić, bo czemu nie, ale jednocześnie nie mogliśmy, bo musieliśmy nagrać nowy materiał. Nie możemy nadal grać tych samych kawałków; po prostu musimy stworzyć coś nowego. Doszliśmy więc do porozumienia i jesienią wchodzimy do studia; nagramy mini-album – cztery, może pięć piosenek, zupełnie nowych. Będzie to trochę inny kierunek i inne podejście, jednak nadal będzie to Jinjer. Będzie progresywnie.

Trzeci album Jinjer, „King Of Everything” został wydany w lipcu 2016 nakładem Napalm Records.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Lacuna Coil zagra we Wrocławiu

Tomasz Koza

W Birmingham powstanie most i ławka Black Sabbath ku czci zespołu

Lena Knapik

Nowy album Arch Enemy “Will to Power” już we wrześniu!

Tomasz Koza

Chester Bennington z Linkin Park popełnił samobójstwo

Lena Knapik

QUEENSRŸCHE nie odwoła koncertu w Nevadzie. “Nie możemy żyć w strachu”

Agata Laszuk

Trivium: “Kiedy nagrywamy album, chcemy, by było to ważne wydarzenie” (wywiad)

Agata Laszuk

Zostaw komentarz