NEWSY

Perkusista Jukka Nevalainen ostatecznie opuszcza szeregi Nightwish

Pięć lat temu perkusista Jukka Nevalainen ogłosił, że w związku z problemami ze zdrowiem tymczasowo opuszcza Nightwish. Jego miejsce zajął Kai Hahto, który dał się poznać już wcześniej w Rotten Sound czy Wintersun. Okazuje się, że Hahto zostanie pełnoprawnym członkiem grupy – Nevalainen właśnie poinformował o pożegnaniu się z kapelą na dobre.

Perkusista Jukka Nevalainen:

Minęło już pięć lat od mojej trudnej decyzji. Z powodu bezsenności postanowiłem się wycofać. (…) Tak jak się spodziewałem, to był dobry wybór. Czuję się fantastycznie, nie mam problemów ze spaniem. (…) Postanowiłem nie uzależniać mojego szczęścia od powrotu do zespołu. Mój drogi kumpel Kai Hahto zajmie moje miejsce jako pełnoetatowy członek zespołu. Będę nadal zajmował się działalnością zespołu od strony zaplecza i bardzo czekam na to, co inne przygody mają do zaoferowania.

Jukka Nevalainen

Przed Kaiem Hahto i całą resztą Nightiwsh pracowity czas.

Wiadomo, że kapela jest w trakcie tworzenia swojego dziewiątego albumu studyjnego, który światło dzienne ujrzy wiosną 2020 roku. Klawiszowiec Tuomas Holopainen poinformował, że wszystkie utwory, które znajdą się na nowym krążku, są już muzycznie opracowane.

Przypomnijmy, że nadchodzący album będzie drugim wydawnictwem z Floor Jansen na wokalu, która dołączyła do Nightwish w 2012 roku.

Źródło / Fot. Nightwish

Podobne artykuły

Pierwszy koncert Dethklok od lat

Agata Laszuk

Bruce Dickinson: „Można przypisać jakąkolwiek muzykę do konkretnej klasy społecznej”

Agata Laszuk

Decapitated publikuje teledysk do “Kill the Cult”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz