Połowa składu Machine Head opuści zespół tuż po zakończeniu najbliższej trasy


Zaskakujące wieści z obozu Machine Head. Lider kapeli Robb Flynn w filmiku zamieszczonym na Facebooku poinformował o odejściu dwóch wieloletnich członków. Zaraz po zbliżającej się dwumiesięcznej trasie po Stanach Zjednoczonych szeregi zespołu opuszczą gitarzysta Phil Demmel oraz perkusista Dave McClain.

Jednocześnie status basisty Jareda MacEacherna jest niepewny. Początkowo jak większość składu był gotowy odejść, jednak w trakcie nagrywania przez Robba filmiku zaczął się jeszcze zastanawiać nad ostateczną decyzją.


Przyczyny takiego obrotu sytuacji w Machine Head nie są znane.

Wiadomo jednak, że muzycy rozstali się bezkonfliktowo, a przynajmniej jak zaznacza Robb – “jak ludzie”. Jak mówił w swoim facebookowym wystąpieniu:

Środowa noc, Phil Demmel opuszcza Machine Head. Wczorajsze popołudnie, Dave McClain opuszcza Machine Head. A Jared trochę odchodzi, ale jeszcze tego nie jest pewien. (…) Zbyt mocno trzymałem wodze tej grupy i naciskałem na tych ludzi. (…) Mam mnóstwo energii, ale też dużo gniewu i wściekłości, która to zraziła do mnie ludzi i zespół. Proszę o uszanowanie decyzji Phila i Dave’a, tak jak ja.

Flynn przyznaje, że nie wie, jak dalej potoczą się losy kapeli. Zapewnia jednak, że nadchodząca trasa będzie celebrować “najlepszą erę Machine Head z być może najlepszym składem, jakim zespół kiedykolwiek miał”.

Źródło: LouderSound / Fot. Materiały promocyjne

KOMENTARZE

 • Old
  29 września 2018 | 08:24
  Link

  Przykra sprawa. Flynn sam na siebie sciaga takie rzeczy roznymi glupotami ktore robi, powinnien trzymac sie z dala od polityki wedlug mnie.

  Odpowiedz
 • Jonek
  29 września 2018 | 13:56
  Link

  Generalnie obawiam sie że duży wkład w rozpad MH miały rozbierzności muzyczne. Ostatnia płyta, mimo tego że jestem wielkim ich fanem była katastrofą. Pokrętne tłumaczenia Roba o tym, że nagrywali wszystko z serca nie przemawia do mnie ani troszkę. Niestety tak musiało się to skończyć. Stare ekipy metalowe zanikają i to jest przykre.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *