WYDARZENIA

Dalsze rewelacje związane z Live Nation i Ticketmaster – brak GC na koncercie Metalliki


Kontrowersje wokół firmy organizującej różnego typu wydarzenia Live Nation oraz jej jedynego dystrybutora biletów Ticketmaster narastają. W tym roku głośno już było o zmianie zasad kupna biletów na niekorzyść nabywców oraz o nieczystą sprzedaż biletów po zawyżonych stawkach. Teraz przyszła pora na koncert Metalliki i kwestię Golden Circe.

Przypomnijmy, że pasmo afer zaczęło się od zaostrzenia procedur sprzedaży biletów na organizowane przez Live Nation wydarzenia.

Aby ukrócić działalność tzw. “koników” i teoretycznie pomóc kupującym, firma wprowadziła bilety imienne. Niestety zmiana danych na bilecie wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości kilkudziesięciu złotych.

Chwilę później kanadyjscy reporterzy CBC News i Toronto Star ujawnili niechlubny wynik dziennikarskiego śledztwa. Okazało się, że firma przez specjalne oprogramowanie skupujące bilety przez boty pozwalała na ich dalszą sprzedaż po zawyżonej cenie z prowizją dla Ticketmaster. Co ciekawe – jesienią ubiegłego roku Live Nation oraz Ticketmaster spotkały się w sądzie z dwoma innymi przedsiębiorstwami, oskarżonymi właśnie o takie same praktyki: zarządzaniem wtórnym rynkiem biletów.

Ticketmaster w specjalnym oświadczeniu zaprzeczył wszystkim stawianym mu zarzutom.

Gdyby tego było mało – doszły problemy związane z Golden Circle, a raczej jego brakiem podczas przyszłorocznego koncertu Metalliki na Stadionie Narodowym.

W ubiegłym roku przy okazji koncertu Guns N’Roses organizowanego właśnie przez Live Nation wypominano złą organizację sektora Golden Circle, który kosztował znacznie więcej od miejsca na płycie, chociaż zajmował więcej niż jej połowę. Fani zarzucali firmie sztuczne powiększanie strefy pod sceną (przed koncertem schemat na stronie Ticketmaster zupełnie inaczej ukazywał GC), a w związku z tym naciągnie fanów, którzy mają nadzieję zobaczyć swoje gwiazdy z bliska.

Ticketmaster upublicznił już plan miejsc przyszłorocznego koncertu Metalliki.

Jak łatwo zauważyć – nie przewidziano sektora Golden Circle. Dostępna jest cała płyta w jednakowej cenie 379 zł. Póki co nie wiadomo, dlaczego nie zaplanowano specjalnej strefy pod sceną. Miłośnicy koncertów i muzyki od dawna żartowali, że niebawem podczas występów organizowanych przez Live Nation cała płyta będzie GC i poniekąd – właśnie się stało.

Metallica w Polsce w 2019 roku - mapka
Metallica w Polsce w 2019 roku – mapka

Fot. Materiały promocyjne / Screen pochodzi ze strony Ticketmaster

Podobne artykuły

Thy Art is Murder, Being As An Ocean, Miss May I oraz Casey na wspólnym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

The Black Dahlia Murder w sierpniu na jedynym koncercie w Polsce

Dominika Kudła

Hope i Down To The Heaven 17 listopada w klubie “Latawiec”

Paweł Kurczonek

Zostaw komentarz