Richie Faulkner i Glenn Tipton z Judas Priest
Strona główna » Richie Faulkner: „Jeszcze zobaczymy Glenna na scenie”
INNE NEWSY

Richie Faulkner: „Jeszcze zobaczymy Glenna na scenie”

Darmowa wysyłka w EMP

W rozmowie z radiem X-Rock 103.9 gitarzysta Judas Priest, Richie Faulkner zapewnił, że Glenn Tipton stanie na scenie wraz z zespołem ponownie, pomimo jego walki z chorobą Parkinsona. Oczywiście nie opuszcza on zespołu – na chwilę obecną nie jest w stanie sprostać wyzwaniom, jakie stawia granie na żywo, więc jego gitarowe obowiązki na trasie będzie pełnił Andy Sneap.

Richie przyznał również, że Glenn, pomimo kłód rzucanych mu pod nogi przez chorobę, odegrał znaczącą rolę w procesie twórczym nowej płyty.

Premiera “Firepower” już 9 marca!

„Glenn Tipton włożył w tworzenie tego albumu dokładnie tyle samo sił, co zawsze.

(…) Jedyną różnicą jest fakt, że walczył w tym czasie z chorobą Parkinsona. Ten album to świadectwo jego bohaterstwa. Kiedy odpalicie tę płytę i wsłuchacie się w jej intensywność, w zaangażowanie, z jakim została stworzona… To jest gość, który od dziesięciu lat zmaga się z Parkinsonem? Czapki z głów. „Firepower” jest dowodem jego miłości do zespołu i fanów oraz jego poświęcenia sprawie. Oczywiście, granie na żywo to już zupełnie inna historia. W studiu nie trzeba się spieszyć, można wprowadzać na spokojnie poprawki, więc Glenn jest spokojniejszy. Występ na żywo to zupełnie inna para kaloszy, więc musiał na chwilę się z tego wycofać. Bez obaw – myślę, że jeszcze zobaczymy Glenna na scenie w czasie tej trasy.

(…) Jak już powiedziałem, w pewnym momencie on pojawi się na scenie – wtedy kiedy będzie chciał, będzie mógł i będzie czuł się na tyle dobrze, by się pojawić i zagrać z nami kilka kawałków. Fani zapewne oszaleją. Raczej nie będzie to zapowiadane – to będzie niespodzianka, i kto wie? Może będziemy mogli kontynuować z nim trasę? W końcu w naszym busie znajdzie się miejsce i dla niego, może objechać z nami cały świat. Na pewno zobaczymy Glenna ponownie na scenie – tego możecie być pewni.”

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

“Nothingness of Being” nowy utwór Hate Eternal

Agata Laszuk

Evanescence nie mówi stop!

Tomasz Koza

Nowy teledysk Alestorm

Lena Knapik

Mark Osegueda zaprasza na Headbanger’s Ball Tour 2018

Dominika Kudła

Fotka Rob Zombie + Papa Emeritus znika z Instagrama

Lena Knapik

Abbath i problemy z alkoholem? Przerwany koncert i odwołana trasa

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!