NEWSY

Shane Embury zmuszony do przerwy od koncertowania z Napalm Death

Basista Napalm Death, Shane Embury, nie wyruszył ze swoją grupą w październikowe tournée. Na trasie zastąpił go Vernon Blake znany między innymi z grupy Anarchus.

Grupa Napalm Death kilka dni temu podzieliła się ze swoimi fanami informacją o absencji basisty grupy, Shane’a Embury’ego podczas bieżącej trasy koncertowej. W pierwszym oficjalnym oświadczeniu muzyka wyczytać możemy, że:

Ze względu na okoliczności, na które nikt nie mógł mieć wpływu, nie będę w stanie wyruszyć w naszą trasę z Sick of It All oraz Municipal Waste. Basem zajmie się Vernon Blake, nasz długoletni przyjaciel, oraz weteran sceny grindcore’owej i hardcore’owej.

Shane Embury

Oświadczenie to wywołało wśród fanów spore obawy odnośnie stanu zdrowotnego Shane’a. Muzyk widząc to opublikował drugą notkę, w której poinformował, że nic mu nie dolega.

Cześć ludzie, chciałem tylko żebyście wiedzieli, że jestem totalnie zdrowy i nie mam żadnych problemów zdrowotnych. (Mógłbym tylko przejść na dietę, ale to nic nowego.) Jednak tak jak już wcześniej napisałem – w tym momencie nie mogę wyjechać na trasę.

Shane Embury

Embury drugi wpis opatrzył zdjęciem, na którym trzyma małe dziecko

Sympatycy kapeli szybko wydedukowali już, że owe dziecko to syn, bądź wnuk Shane’a i muzyk musiał zrezygnować z trasy, by zająć się swoim potomkiem. Sytuacja rzeczywiście prawdopodobna, aczkolwiek na chwilę obecną nie została potwierdzona przez nikogo z zespołu.

Nie wiadomo na razie czy przerwa od koncertowania basisty Napalm Death potrwa dłużej, czy obejmie tylko nadchodzącą trasę

A ta zaczęła się 3 października koncertem w Dallas i potrwa do 23 października, kiedy to zakończy się w Los Angeles. Po drodze, kapele wpadną jeszcze między innymi do Detroit, Nowego Jorku, Chicago oraz Denver.

Napalm Death pracuje obecnie nad nową płytą

Dyskografię grupy zamyka wydany w 2015 roku krążek “Apex Predator-Easy Meat”. Jeśli jednak wierzyć pogłoskom, które co jakiś czas docierają z obozu zespołu, to kapela od początku tego roku zbiera podobno materiał na nowe wydawnictwo.

Grupa zaznaczyła już także, że w tworzeniu nowych utworów dalej pomaga im Mitch Harris. Muzyk w 2014 roku zrezygnował z koncertowania z Napalm Death, by skupić się na życiu rodzinnym. W dalszym ciągu wspiera jednak kapelę jeśli chodzi o kwestie studyjne oraz nagraniowe.

Źródło / Fot. Mateusz Kluba – Infernal Impressions

Podobne artykuły

Mastodon zaprezentował nowe piwo

Lena Knapik

Brutal Assault 22: Clawfinger, Arkona, Born of Osiris i Samael na festiwalu

Tomasz Koza

Vader – nadciąga Imperium!

Tomasz Koza

Slipknot odlicza czas do przekazania nowych wieści

Lena Knapik

Brutal Assault 23 coraz bliżej, a my poznajemy nowe zespoły

Albert Markowicz

Morbid Angel przyjedzie do Polski!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz