Strona główna » Apocalyptica – Ashes Of The Modern World (Oficjalny teledysk)
WIDEO

Apocalyptica – Ashes Of The Modern World (Oficjalny teledysk)

Cztery miesiące temu Apocalyptica za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o zakończeniu nagrań w studiu. Efektem prac będzie nowy, dziewiąty w dorobku zespołu, całkowicie instrumentalny album zatytułowany “Cell-0”, który światło dzienne ujrzy już 10 stycznia 2020 roku.

Płyta będzie dostępna jako CD Mediabook, 2 LP, pakiety Deluxe oraz w formie elektronicznej. Do sieci trafił pierwszy utwór reklamujący nowe wydawnictwo.

Apocalyptica wraca do korzeni

Eicca Toppinen o nadchodzącej płycie:

Nowe utwory mają tyle warstw i są tak złożone, że czasem ciężko dokładnie stwierdzić o czym są. Ale myślę że na tym polega piękno muzyki instrumentalnej, że słuchacz może doświadczać tych samych utworów na różne sposoby. To też jeden z powodów, dlaczego nie chcemy opowiadać o czym są nowe numery, zanim ludzie ich nie posłuchają.

Eicca Toppinen

Wcześniej w tym roku w wywiadzie dla Ghost Cult Magazine, perkusista grupy Mikko Sirén powiedział:

Naprawdę fajnie jest wrócić do korzeni z nową płytą”. Wyjaśnił przy tym, że na aktualny kierunek muzyczny miała wpływ reedycja epickiego albumu “Plays Metallica by Four Cellos” oraz towarzysząca jej trasa koncertowa.

Mikko Sirén

Apocalyptica tym razem bez wokalistów

Toppinen już przy pojawieniu się informacji o nowym krążku przekazał stanowisko całej kapeli o wydaniu instrumentalnego wydawnictwa:

W poprzednich albumach łączyliśmy instrumentalne utwory z piosenkami zawierającymi wokal i świetnie było współpracować z tyloma wspaniałymi artystami, świetnie było współpracować z Frankiem Perezem na albumie “Shadowmaker”. Ale z drugiej strony zrobienie w pełni instrumentalnej płyty bardziej nas interesuje, dlatego nie będzie żadnych kompromisów.

Eicca Toppinen

Wspomniany “Shadowmaker” był pierwszym krążkiem Apocalyptiki, na którym wystąpił tylko jeden wokalista – Franky Perez, były gitarzysta kapeli Scars On Broadway. Przed rozpoczęciem pracy z Perezem na płytach wiolonczelistów rozbrzmiewał głos m.in. Corey’a Taylora (Slipknot, Stone Sour) czy Gavina Rossdale’a (Bush).

Przypomnijmy, że wiolonczelowe dźwięki w metalowej oprawie rozbrzmią na żywo w naszym kraju już 24 stycznia przyszłego roku. Wtedy to w warszawskim Towarze przed koncertem grupy Sabaton publikę rozgrzewać będzie Apocalyptica.

Źródło: Materiały prasowe / Fot. Kadr z wideo

Podobne artykuły

Rob Zombie: zobacz zwiastun filmu “3 From Hell”

Lena Knapik

Obłęd Lacuny Coil

Lena Knapik

Teaser „Loud Krazy Love”, filmu dokumentalnego o gitarzyście KoRn

Dominika Kudła

Tool zaprezentował na żywo dwa nowe utwory

Dominika Kudła

Kreator: Szatan jest prawdziwy

Tomasz Koza

Zobacz pierwszy trailer filmu o Tedzie Bundym z debiutem Jamesa Hetfielda

Lena Knapik

Zostaw komentarz