INNE NEWSY

Sodom dopuścił się znieważenia polskiej flagi?
O tegorocznej edycji Summer Dying Loud było głośno już od początku roku. Organizowany od lat w Aleksandrowie Łódzkim festiwal spotkał się ze sprzeciwem grupy mieszkańców, którzy doszukali się w imprezie satanistycznego charakteru i wystosowali do władz miasta petycję. Wszystko przez występujące w ubiegłym roku metalowe zespoły, m.in. Mord’A’Stigmata, Sinister czy Grave, które, jak zaznaczono w piśmie, “jawnie wykorzystują symbole związane z szatanem bądź propagują kulturę śmierci, co ilustrują ich teksty oraz zdjęcia z okładek płyt”. O całej sprawie pisaliśmy tutaj.

Festiwal odbył się w dniach 8-9 września i kiedy echa po nim zaczynały powoli opadać, Gazeta Polska oraz Narodowalodz.pl doszukały się w nim profanacji polskiej flagi. Podczas występu grupy Sodom fani podali pokrytą logiem zespołu i podpisami flagę wokaliście, który najpierw ją podniósł i pokazał publice, a później dosyć dziwnym gestem rzucił na ziemię. Zajście zostało uchwycone na filmiku. Według relacji Gazety Polskiej właściwie zachował dopiero jeden z fotografów, który podniósł, poskładał flagę i podał ją ochronie.

Warto dodać, że niektórzy doszukują się znieważeń podczas różnych imprez sportowych i kulturowych, podczas których wśród publiczności można zaobserwować polskie flagi z domalowanymi miejscowościami, logami artystów itp. Według tego poglądu profanacji nie dopuścił się tylko muzyk, ale też fani podający mu popisaną flagę.

Fot. Infernal Impressions

Podobne artykuły

Ihsahn, Ne Obliviscaris i Astrosaur na dwóch koncertach w listopadzie

Dominika Kudła

Koncertowe DVD Nocnego Kochanka w przedsprzedaży

Lena Knapik

Nie żyje były wokalista Avenger

Agata Laszuk

5 komentarzy

Misiek 4 października 2017 at 13:43
0

za rok też jadę i będę znieważać wspólnie razem z zespołami 😀

Odpowiedz
xd 4 października 2017 at 13:58
0

nie dopuścił, to coś co trzyma w ręku nie jest flagą (odsyłam do definicji flagi)

Odpowiedz
RedBeard 4 października 2017 at 14:56
0

Jak zawsze znajdzie się kilku kolesi którzy działają na zasadzie daj powód a ja znajdę paragraf. Flagę należy szanować tylko większość kapel grających w Polsce nawet niewie jak wygląda polska flaga a co dopiero mówić o tym że powini ja szanować takie sceny na koncertach widziałem już nie raz więc takie przy….lanie jest porostu pozywka dla owych kolesi jacy to z nich patryjoci

Odpowiedz
obiitdineprole 4 października 2017 at 21:13
0

Copypasta ze stronki narodowców? Byle szum był? Słabo

Odpowiedz
Asha 4 października 2017 at 21:57
0

Jak ktoś jest burak, to nim zostanie i tyle… Ja byłam na koncertcie Architects, gdzie wokalista zareagował na flage z większym szacunkiem. Kwestia jakiegos minimalnego wyczucia i tyle…

Odpowiedz

Zostaw komentarz