Image default
NEWSY

Odrażające szczegóły w sprawie Karla Logana oskarżonego o pedofilię


Pojawiło się więcej szczegółów w sprawie aresztowanego gitarzysty Manowar, Karla Logana. Muzyk oskarżony jest o posiadanie materiałów związanych z pornografią dziecięcą.

53-letni gitarzysta Manowar został zatrzymany 9 sierpnia w Charlotte, znajdującym się w stanie North Carolina.

Oskarżono go o sześciokrotne wykorzystywanie seksualne osób małoletnich trzeciego stopnia. Według nakazów aresztowania wspomniane przestępstwa zostały popełnione pomiędzy 18 czerwca a 2 sierpnia 2018.

Logan oskarżony jest o posiadanie kilku nagrań, ukazujących dziewczynki pomiędzy czwartym a dwunastym rokiem życia, biorącymi udział w różnego rodzaju aktach seksualnych z niezidentyfikowanymi mężczyznami. Nagrania są dość szczegółowe; jedno z nich ukazuje dziewczynkę w wieku dziesięciu-dwunastu lat, która „dusi się i jest wyraźnie nieszczęśliwa”.

Według rzecznika prasowego Charlotte-Mecklenburg Police Department, który przekazał takie informacje w rozmowie z Billboard, szczegóły odnośnie powodów aresztowania zostały upublicznione w zeszłym tygodniu z powodu pytań kierowanych przez dziennikarzy.

Według tamtejszego prawa, a dokładnie N.C. General statute §14-190.17a:

„Osoba może zostać oskarżona o wykorzystanie seksualne osoby małoletniej trzeciego stopnia jeśli, znając ich charakter bądź zawartość, posiada materiały ukazujące osobę nieletnią podejmującą czynności seksualne.”

Karl Logan wyszedł na wolność po opłaceniu wynoszącej 35.000 dolarów kaucji.

Jak wcześniej informowaliśmy, Manowar wydał oświadczenie na temat zaistniałej sytuacji.

Obecnie zespół znajduje się w samym środku swojej pożegnalnej trasy „The Final Battle Tour”, jednak nie ma zaplanowanych żadnych koncertów aż do lutego 2019.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

„Metalowe Wersety” zostały spisane

Tomasz Koza

Kreator, Sepultura, Soilwork i Aborted zagrają w Polsce

Tomasz Koza

10 lutego oficjalnie dniem Cliffa Burtona

Dominika Kudła

Zostaw komentarz