Image default
NEWSY WYDARZENIA

Therion w przyszłym tygodniu na trzech koncertach w Polsce


Wielkimi krokami zbliżają się polskie koncerty legendy symfonicznego metalu, grupy Therion. Szwedzi wystąpią 16.03 we Wrocławiu, 17.03 w Warszawie oraz 18.03 w Gdańsku. Bilety na każde z tych wydarzeń cały czas dostępne są w sprzedaży.

Therion przyjedzie do Polski promować swój pierwszy od sześciu lat nowy album studyjny.

Recenzję metal-opery „Beloved Antichrist”, która ukazała się 9 lutego możecie przeczytać na naszej stronie. Album niezwykły, bowiem swoim rozmachem mogący budzić szczery podziw – to trzypłytowe wydawnictwo, zawierające aż 46 trwających ponad trzy godziny utworów. Jak mówi sam Christofer Johnsson, lider zespołu, jest to najbardziej ambitne metalowe wydawnictwo w historii.

SZUKAJ: Taniego dojazdu na ten koncert

Therion powstał w Szwecji w 1987 roku, a w 1991 zadebiutował swoim pierwszym krążkiem studyjnym, „Of Darkness”. Po początkowych inspiracjach death metalem, grupa zainteresowała się metalem symfonicznym, w połowie lat 90-tych przeszła swoistą „transformację” i z czasem, stała się ikoną i jedną z największych gwiazd tego gatunku.

Już w przyszłym tygodniu orkiestra pod batutą Christofera Johnssona zagra w Polsce. Głównej gwieździe towarzyszyć będą Rosjanie z Imperial Age oraz niemiecki Null Positiv. Do zobaczenia na koncertach!

Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Angela Gossow wraca do muzyki i opowiada jak były manager mógł zniszczyć Arch Enemy

Lena Knapik

Born of Osiris, Veil of maya, Volumes i Black Crown Initiate już za tydzień w Katowicach

Tomasz Koza

Młodzieżówka islamskiej partii przeciwko koncertowi Megadeth w Malezji

Lena Knapik

Zostaw komentarz