Strona główna » TSA za kilka dni zagra w Gdańsku
NEWSY WYDARZENIA

TSA za kilka dni zagra w Gdańsku


Zespół TSA powstał w 1979r. Już 2 lata później jako instrumentalny kwartet, w składzie Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak, TSA wygrało Festiwal w Jarocinie, a już miesiąc później na festiwalu Pop Session w Sopocie dołączył do składu wokalista Marek Piekarczyk.

Lata 1981-1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskiej scenie muzycznej. W okresie tym sprzedano setki tysięcy egzemplarzy płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. W kolejnych latach TSA nadal prowadziło ożywioną działalność koncertową. W Europie ukazały się dwa albumy – „Spunk” i „Heavy Metal World”. W latach 1987-1989 zespół występował w Teatrze Muzycznym w Gdyni w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. Główną rolę zagrał Marek Piekarczyk.

W 2001 roku TSA powróciło do koncertowania w klasycznym składzie – Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew) i oficjalnie ogłosiło wznowienie działalności. W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Muzycy oprócz tradycyjnych albumów studyjnych mają w swoim dorobku także płytę „1981” zawierającą nagrania koncertowe z radiowych archiwów. Wydane zostało także DVD z archiwaliami z lat 80-tych – m.in. słynny koncert w Teatrze STU.

Od powrotu na scenę w oryginalnym składzie zespół wystąpił na kilkuset koncertach w kraju, a także w sąsiednich Czechach oraz za oceanem w USA i Kanadzie. “List XX” na szczycie Rockowej Listy Przebojów Programu I Polskiego Radia, “Proceder” – płytą roku, a TSA – zespołem nr 2 – w plebiscycie magazynu “Teraz Rock”, nominacja do nagrody Fryderyka i Paszportu Polityki, wznowienie klasycznych albumów oraz udział w znaczących festiwalach to tylko niektóre dowody na to, że TSA należy do czołówki polskiej sceny muzycznej.

Legenda polskiej sceny rockowej, zespół TSA, powraca na trasę! Muzycy wystąpią 9.12 w gdańskim Parlamencie. Koncert ten będzie okazją do sentymentalnej podróży w czasie do najlepszych lat polskiego rocka, w których TSA budowali swoją pozycję na polskiej scenie muzycznej. Nie zabraknie takich hitów jak „51” czy „Trzy zapałki”, które wywarły ogromny wpływ na rozwój polskiego rocka.

TSA + gość: 1ONE
9.12 Parlament, Gdańsk

Bilety:
45 zł – przedsprzedaż
50 zł – w dniu koncertu

Podobne artykuły

Koncert Vader w Armenii odwołany. Serj Tankian komentuje

Bartłomiej Pasiak

Airbourne: opublikowano trailer nadchodzącego filmu dokumentalnego

Agata Laszuk

Wielka zbiórka Wintersun już trwa. Oczekiwania przerosły wszystkich!

Lena Knapik

Nowa płyta Serenity zatytułowana “Lionheart” w drodze

Lena Knapik

Samael przedstawia nowego basistę Zorraca

Agata Laszuk

Ian Hill: “Glenn podjął najodważniejszą decyzję”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!