Turbowolf w Polsce 2018
Strona główna » Turbowolf na dwóch występach w Polsce. Sprawdź kto zagra przed nimi
NEWSY WYDARZENIA

Turbowolf na dwóch występach w Polsce. Sprawdź kto zagra przed nimi


Zajączek za pasem, jednak zanim rozsiądziemy się wygodnie przy wielkanocnych stołach, czeka nas jeszcze nie lada gimnastyka. Na dwa koncerty przyjedzie do Polski Turbowolf, jedna z najbardziej energetycznych rockowych grup z Wielkiej Brytanii. Muzycy zagrają 30 marca we Wrocławiu oraz dzień później w Warszawie.

Dziennikarze oraz krytycy do dziś spierają się o to, jakich słów użyć, aby określić muzykę Turbowolf.

Rock’n’roll miesza się tu z hard rockiem, heavy metalem, punkiem, psychodelią i odrobiną elektroniki. Z takiej mieszanki mogło powstać jedynie coś wybitnie wybuchowego.

Dowodzona przez charyzmatycznego Chrisa Georgiadisa (z wyglądu połączenie Franka Zappy z Eugene’m Hutz’em z Gogol Bordello) formacja powstała 10 lat temu w Bristolu, mieście kojarzonym do tej pory głównie z muzyką elektroniczną.

Na koncie mają trzy albumy studyjne.  Najnowszy, wydany 9 marca „The Free Life”, promowany jest właśnie na tej trasie. Krążek, pilotowany przez znakomity singiel tytułowy, stanowi prawdziwą esencję stylu grupy, a utwory takie jak „Cheap Magic” czy „Domino” to prawdziwe koncertowe petardy. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! Turbo Wilk wyruszy na łowy już 30 marca we wrocławskim klubie Pralnia, a potem przeniesie się na północ i 31 pojawi się na warszawskiej Pradze w Hydrozagadce.

Ekipa Chrisa Georgiadisa to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowali na te dwa wieczory organizatorzy.

Muzykom towarzyszyć będzie również między innymi… szczeniaczek. W roli suportu wystąpi bowiem londyńskie trio Puppy. Polskę natomiast reprezentować będą dodatkowo Stay Nowhere (we Wrocławiu) oraz The Heavy Clouds (Warszawa). Bilety wciąż dostępne są w sprzedaży.

Podobne artykuły

Scorpions: nowa płyta i koncert w Polsce!

Tomasz Koza

Ozzy Osbourne – nowe plany po Black Sabbath

Dominika Kudła

Metallica oskarżona o plagiat. Wyjaśnienie.

Lena Knapik

Courtney Love w nowym teledysku Marilyna Mansona “Tattooed in Reverse”

Lena Knapik

Zobacz występ nawalonych black metalowców z Azazel

Lena Knapik

Muzyczne podsumowanie ubiegłego tygodnia

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!