All That Remains
Strona główna » Ujawniono przyczynę śmierci Oliego Herberta, gitarzysty All That Remains
NEWSY

Ujawniono przyczynę śmierci Oliego Herberta, gitarzysty All That Remains

Znane są szczegóły śmierci Oliego Herberta. Jak potwierdza wdowa po muzyku, przyczyną jego zgonu było utonięcie.

Oli Herbert został znaleziony martwy 16 października w pobliżu swojego domu w Connecticut. Miał 44 lata.

Według portalu TMZ, policja została wysłana do posiadłości Oliego po tym, jak zgłoszone zostało jego zaginięcie. W trakcie poszukiwań jego ciało zostało znalezione w pobliskim stawie.

Beth Herbert, żona zmarłego gitarzysty opublikowała oświadczenie na jego oficjalnej stronie na Facebooku, w którym ujawniła że przyczyną śmierci jej męża było utonięcie po spożyciu antydepresantów i pigułek nasennych.

Dzień dobry wszystkim, z tej strony Beth. I to naprawdę jest dobry dzień; przyszły wyniki badań toksykologicznych i ujawniły przyczynę śmierci mojego męża!

Przyczyną śmierci było utonięcie. Badania toksykologiczne wykazały, że Oli najwyraźniej próbował samodzielnie leczyć się z depresji maniakalnej, która była obecna w jego rodzinie od kilku pokoleń. W jego organizmie odnaleziono ślady antydepresantów, jak i leków nasennych. Leki antydepresyjne były takimi samymi lekami, jakie od lat przepisywano bliskiemu członkowi rodziny, więc Oli doskonale wiedział, czego szukać w celu „leczenia”.

Biorąc pod uwagę że nie odwiedził lekarza (ABSOLUTNIE by do niego nie poszedł) w celu zdiagnozowania problemu i nie miał przepisanych leków, których działanie byłoby kontrolowane, to tłumaczy jego okazjonalne dziwne zachowanie w domu.

Jeśli ktokolwiek wie, skąd Oli brał antydepresanty jest proszony o podzielenie się tymi informacjami z policją w stanie Connecticut, Troop C w Tolland, CT.

Beth Herbert

Beth odniosła się też do nagłego odwołania publicznej uroczystości żałobnej, która miała odbyć się 11 listopada w Worcester Palladium w Worcester, Massachusetts.

Uroczystość odwołano w trosce o bezpieczeństwo moje i mojego domu, w związku z licznymi groźbami jakie otrzymałam.

Beth Herbert

W komentarzach pod jej postem Beth podzieliła się możliwym wytłumaczeniem tego, jak Oli w ogóle znalazł się w stawie.

Jeden z leków może mieć działanie halucynogenne, jak również wywoływać niepokój. (…) Tej nocy, zanim zniknął, Oli bardzo chciał wyjść na zewnątrz i wciąż szedł w kierunku stawu, który w nocy jest jedynie wielką plamą czerni na naszej posesji, dodatkowo jest tam dość ślisko. Tego wieczoru padał deszcz. Wygląda na to, że opuścił dom po tym, jak położyłam się do łóżka, tak więc nie mogłam go zatrzymać i zaciągnąć z powrotem do środka.

Beth Herbert

Oli Herbert zaczął grać na gitarze w wieku 14 lat. Wraz z Philem Labonte w 1998 stworzył All That Remains.

Zespół wydał dziewięć albumów studyjnych, zapis koncertu na CD/DVD i sprzedał ponad milion płyt na całym świecie. Najnowszy album grupy, ostatni, na którym można usłyszeć zmarłego muzyka „Victim Of The New Disease” ukazał się 9 listopada.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Premiera pierwszego singla z nowego albumu Myrkur

Tomasz Koza

Aktualizacja wykonawców na Summer Dying Loud 2018

Tomasz Koza

Samael prezentuje koncertowy teledysk do “Rite of Renewal”

Dominika Kudła

Christofer Johnsson: złe recenzje “Beloved Antichrist” biorą się z nieporozumienia

Lena Knapik

Igor Cavalera o rozwoju swojej techniki w Sepulturze

Dominika Kudła

Zakk Wylde publikuje nagranie w hołdzie dla Dimebaga Darrella

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!