NEWSY

Wiosną nie będzie Metalmanii – mamy oświadczenie organizatora

Jeśli szykujecie się na jubileuszową XXV edycję Metalmanii i mentalnie nastawiliście się na to, że wydarzenie tradycyjnie odbędzie się wiosną – mamy dla was złą wiadomość. Festiwal na pewno nie odbędzie się wiosną 2019, co nie oznacza, że został odwołany. Mamy oświadczenie organizatora w tej sprawie.

Pytania o Metalmanię 2019 są zasadne z dwóch powodów.

Przede wszystkim dlatego, że festiwal tradycyjnie organizowany jest w między marcem a majem, czyli relatywnie szybko w stosunku do najpopularniejszych letnich terminów wszelkich festiwali. Pozornie więc czasu zostało już naprawdę niewiele, a fani do tej pory nie poznali choćby jednego wykonawcy. Dość powiedzieć, że przed ostatnią edycją Metalmanii pełny line-up znany był już 18 grudnia 2017 roku, a pierwszy headliner został ogłoszony… w lipcu. Okazuje się, że brak ogłoszeń nie jest przypadkowy.

Kod Rabatowy na święta w EMP Shop

Druga kwestia jest bardziej symboliczna.

Metalmania w 2019 roku będzie jubileuszową, bo XXV edycją. Można więc przypuszczać, że organizatorzy chcieliby w sposób wyjątkowy uczcić ćwierćwiecze. Fani i miłośnicy tego zasłużonego festu mogą więc czuć się zaniepokojeni, bo na razie o Metalmanii w 2019 roku nie wiadomo absolutnie nic.

Zapytaliśmy organizatora – Metal Mind Productions – o to, jak idą przygotowania do festiwalu i kiedy poznamy jego szczegóły. Odpowiedź nadeszła, choć nie ujawnia ona zbyt wiele, praktycznie nic konkretnego, pojawia się tam jedna bardzo istotna informacja. Poniżej treść odpowiedzi, która trafiła do redakcji MetalNews.pl.

Pracujemy nad festiwalem w formie, która będzie stosowna w swoim wymiarze do XXV edycji tak, aby Metalmania była świętem nie tylko dla stałych bywalców, ale przyciągnęła i nowych, by po raz kolejny stała się miejscem spotkań fanów tego gatunku muzyki. Na pewno Metalmania nie odbędzie się wiosną 2019 roku, dlatego też fani muszą uzbroić się w cierpliwość. O szczegółach mamy nadzieję poinformować jeszcze w grudniu.

O powodach zmiany terminu Metalmanii 2019 nie udało się uzyskać dodatkowych informacji.

Nie chcemy również spekulować na ten temat. Liczymy, że XXV edycja festiwalu będzie prawdziwym świętem metalowej braci, ale jednocześnie trudno nie czuć obaw. Historia wydarzenia pokazuje bowiem, że znikał on z festiwalowej mapy Polski – Metalmania nie odbyła się między innymi w 2001 roku, z organizacji zrezygnowano też w latach 2009-2016. Po tym, jak festiwal zorganizowano ponownie w 2017 roku i po pozytywnie przyjętej, zwłaszcza przez najbardziej hardcore’owym fanów metalu edycji z 2018 roku, wydawało się, że wrócił na dobre. Oby tak właśnie było.

Fot. Koncert Asphyx na Metalmania 2018, Mateusz Kluba – Infernal Impressions

Podobne artykuły

Behemoth zagra w Warszawie w ramach Merry Christless

Tomasz Koza

Ten magnes przyciąga czy odpycha? 10. rocznica wydania „Death Magnetic” Metalliki

Szymon Grzybowski

Nocny Kochanek żegna się z dotychczasowym perkusistą

Lena Knapik

Zostaw komentarz