Image default
NEWSY WYDARZENIA

Woodstock przechodzi do historii, teraz będzie Pol’And Rock Festival


Pewnie wielu z Was zarezerwowało sobie już w kalendarzu datę 2 – 4. Sierpnia, z dopiskiem „Przystanek Woodstock”. Cóż, ci z was, którzy to uczynili, muszą nanieść pewną korektę. Festiwal bowiem nie będzie już organizowany pod tą nazwą. W tym roku pojedziemy na Pol’And Rock Festival.

Jak informuje Jurek Owsiak, powodem są względy prawne.

Właściciel nazwy Woodstock, Michael Lang, z sobie znanych powodów cofnął zezwolenie na jej używanie. Jurek Owsiak komentuje:

Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać.

Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nienastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność!


Źródło: wp.pl, twitter.com

Podobne artykuły

W lipcu Alice In Chains wkracza do studia

Lena Knapik

The Vintage Caravan w październiku zagrają dwa koncerty w Polsce

Agata Laszuk

Ozzy Osbourne: “Wcale nie wybieram się na emeryturę!”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz