fot. Erik Luyten
Strona główna » Wygraj zaproszenie na koncert Amenry we Wrocławiu
NEWSY WYDARZENIA

Wygraj zaproszenie na koncert Amenry we Wrocławiu

fot. Erik Luyten

Agencje P.W. Events – koncerty i Go Ahead oraz Blackened Art zapraszają na specjalny koncert akustyczny AMENRA.

Belgijski post-metalowy zespół powstał latem 1999 roku. Od początku założeniem artystów było granie muzyki której nie sposób zaszufladkować.
Miały być to indywidualne kompozycje, opowiadające o tym co rodzi się w umysłach muzyków. Narodzin i śmierci, światła i ciemności, bólu i poświęcenie. Po czterech latach pracy światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu zatytułowane “Mass I” i od tego momentu rozpoczął się żmudny proces udoskonalania dzieła.

Zespół poruszający się w stylistyce niezwykle płynnie. Ich muzyka to przede wszystkim krzykliwy wokal, niskie brzmienia i chropowate riffy.
Na pierwszy plan wchodzą również mocne, wręcz mordercze uderzenia perkusji. Charakterystyczne dla zespołu jest przeplatanie ciężkiego klimatu psychodelicznymi, spokojniejszymi fragmentami.

Krytycy i fani AmenRa mówią, że jedyną drogą do pełnego odkrycia magii tkwiącej w muzyce kapeli jest usłyszenie jej na żywo. Artyści niejednokrotnie występowali z: Red Sparowes, The Locust, Pelican, Knut czy The Dillinger Escape Plan.

Muzycy znani są również z koncertowania w nietypowych miejscach. Wytwarzali potężne ściany dźwięku w starych, opuszczonych kościołach, ciemnych lasach, a nawet na pokazach damskiej bielizny. Mimo, że często porównuje się AmenRa do innych gwiazd tego rodzaju muzyki, nie można odmówić zespołowi indywidualizmu. Zaskakujące dźwięki, surrealistyczne melodie, żywe rytmy i zakrzywiona dynamika są domeną kapeli.

21.02.2016 | godz.: 20.00 | Firlej, Wrocław

Bilety:
60 zł – ticketpro, eventim, ebilet, biletomat
65 zł – w dniu koncertu

Dzięki organizatorowi wrocławskiego koncertu PW Events, mamy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na ten koncert. Aby wziąć udział należy wysłać na adres redakcja (małpa) metalnews.pl swoje imię i nazwisko. W tytule wpiszcie “Konkurs – Amenra”. Spośród biorących udział, wybierzemy dwie osoby, które nagrodzimy biletem na koncert, o czym poinformujemy w wiadomości zwrotnej.

Podobne artykuły

Były gitarzysta Children Of Bodom: wbili mi nóż w plecy

Lena Knapik

Aż pięć koncertów Antimatter w Polsce w 2018 roku

Dominika Kudła

Candlemass w studio. Koncert na In Flammen potwierdzony

Agata Laszuk

Rob Zombie o planach Slayera: „Daję im dwa lata”

Agata Laszuk

Nie żyje były wokalista Avenger

Agata Laszuk

Anathema Acoustic na dwóch koncertach w Polsce!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!