Image default
NEWSY WYDARZENIA

Wygraj zaproszenie na koncert Amenry we Wrocławiu

fot. Erik Luyten

Agencje P.W. Events – koncerty i Go Ahead oraz Blackened Art zapraszają na specjalny koncert akustyczny AMENRA.

Belgijski post-metalowy zespół powstał latem 1999 roku. Od początku założeniem artystów było granie muzyki której nie sposób zaszufladkować.
Miały być to indywidualne kompozycje, opowiadające o tym co rodzi się w umysłach muzyków. Narodzin i śmierci, światła i ciemności, bólu i poświęcenie. Po czterech latach pracy światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu zatytułowane “Mass I” i od tego momentu rozpoczął się żmudny proces udoskonalania dzieła.

Zespół poruszający się w stylistyce niezwykle płynnie. Ich muzyka to przede wszystkim krzykliwy wokal, niskie brzmienia i chropowate riffy.
Na pierwszy plan wchodzą również mocne, wręcz mordercze uderzenia perkusji. Charakterystyczne dla zespołu jest przeplatanie ciężkiego klimatu psychodelicznymi, spokojniejszymi fragmentami.

Krytycy i fani AmenRa mówią, że jedyną drogą do pełnego odkrycia magii tkwiącej w muzyce kapeli jest usłyszenie jej na żywo. Artyści niejednokrotnie występowali z: Red Sparowes, The Locust, Pelican, Knut czy The Dillinger Escape Plan.

Muzycy znani są również z koncertowania w nietypowych miejscach. Wytwarzali potężne ściany dźwięku w starych, opuszczonych kościołach, ciemnych lasach, a nawet na pokazach damskiej bielizny. Mimo, że często porównuje się AmenRa do innych gwiazd tego rodzaju muzyki, nie można odmówić zespołowi indywidualizmu. Zaskakujące dźwięki, surrealistyczne melodie, żywe rytmy i zakrzywiona dynamika są domeną kapeli.

21.02.2016 | godz.: 20.00 | Firlej, Wrocław

Bilety:
60 zł – ticketpro, eventim, ebilet, biletomat
65 zł – w dniu koncertu

Dzięki organizatorowi wrocławskiego koncertu PW Events, mamy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na ten koncert. Aby wziąć udział należy wysłać na adres redakcja (małpa) metalnews.pl swoje imię i nazwisko. W tytule wpiszcie “Konkurs – Amenra”. Spośród biorących udział, wybierzemy dwie osoby, które nagrodzimy biletem na koncert, o czym poinformujemy w wiadomości zwrotnej.

Podobne artykuły

Nie tylko Warszawiacy kochają Evanescence. Sprawdź gdzie najlepiej sprzedają się bilety.

Tomasz Koza

Ekskluzywny, przedpremierowy odsłuch debiutanckiego albumu Misanthropic Rage!

Tomasz Koza

Ill Niño przygotowuje się do wydania kolejnej płyty

Lena Knapik

Zostaw komentarz