PŁYTY

Alter Bridge wejdzie do studia w przyszłym miesiącu

Alter Bridge potwierdził niedawno rozpoczęcie prac nad nową płytą. Zespół zapowiedział wejście do studia w następnym miesiącu, aby zarejestrować materiał na następcę „The Last Hero” z 2016 roku. Wieść potwierdził Mark Tremonti w jednym z niedawnych wywiadów.

Gitarzysta Alter Bridge wypowiedział się następująco:

Zespół wejdzie do studia po tym, jak zakończy się trasa Tremonti i Sevendust. Zamierzamy popracować nad tym w marcu i kwietniu. Potem wracam grać z Tremonti, a z Alter Bridge zimą tego roku.

Mark Tremonti

Poniżej komentarz wokalisty, Myles’a Kennedy’ego:

Mamy całą masę pomysłów na szósty album. To bardzo ekscytujące. Za wcześnie by powiedzieć, jaki nastrój nam się klaruje, albo które utwory dokładnie przejdą. Mark i ja mamy w zwyczaju wyrzucać na stół wiele idei by potem zobaczyć, która z nich się przyjmie. To, co wybierzemy, zdecyduje o ogólnej atmosferze płyty. A tej nie będziemy pewni do kwietnia.

Myles Kennedy

Ostatni album Alter Bridge, „The Last Hero”, ukazał się w październiku 2016 roku. Nad produkcją czuwał Michael „Elvis” Baskette (Slash, Tremonti, Trivium). Z kolei nad masteringiem, nagrodzony Grammy, Ted Jensen.

Fanom Myles’a Kennedy’ego przypominamy: muzyk wystąpi już w przyszłym tygodniu na łódzkiej Atlas Arenie. Slash feat. Myles Kennedy and The Conspirators promować będą ostatnie wydawnictwo, “Living the Dream”.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Były muzyk Sabaton z solowym albumem

Lena Knapik

Devin Townsend opowiada o swoim nowym albumie „Empath”

Dominika Kudła

Abbath szykuje nowy album

Lena Knapik

Zostaw komentarz