WIDEO

Serj Tankian gościnnie w teledysku O.R.k.

Nowy materiał System of a Down zdaje się być jedną z najmniej prawdopodobnych rzeczy, jakich możemy oczekiwać. Nie zmienia to faktu, że muzycy zespołu pozostają aktywni poza nim. Jednym z przykładów jest Serj Tankian, który wystąpił gościnnie na płycie O.R.k.. Pojawił się także w teledysku do utworu, który swoją premierę miał wczoraj.

O.R.k. to grupa założona w 2015 roku. Jej skład tworzą m.in. Lorenzo Esposito Fornasari, włoski producent i kompozytor filmowy oraz Pat Mastelotto, perkusista King Crimson. Utwór “Black Blooms”, do którego współtworzenia zaproszono Serja Tankiana, pochodzi z albumu “Ramagehead”. Płyta ukaże się 22 lutego za pośrednictwem Kscope. Jej okładkę zaprojektował gitarzysta Tool, Adam Jones.

Choć zespół nie chce narzucać od góry interpretacji albumu, wskazuje jego główny koncept. A tym jest refleksja nad światem przeładowanym informacjami i tym, w jaki sposób się w nim odnajdujemy.

Wokalista O.R.k, Lorenzo Esposito Fornasari, komentuje:

Dzięki internetowi współpracujemy jako muzycy, oddaleni od siebie o wiele mil. Oczywistym jest, że nie nazwiemy siebie przeciwnikami technologii samej w sobie. Jednak bezsprzecznym pozostaje, iż ta sama technologia przenika nasze życia, tworząc potencjalne zagrożenia, których nie było dwadzieścia lat temu. Zmieniając sposób, w jaki reagujemy na bodźce, przezywamy nasze relacje. Sposób, w jaki odczuwamy. I w jaki próbujemy się nawzajem prześcigać.

Lorenzo Esposito Fornasari

Przywiązujemy także wrodzoną ufność do siły naszych zmysłów, ale w perspektywie ewolucyjnej to wszystko maleje dzięki naszemu ewoluującemu stylowi życia. Stajemy się zbyt leniwi, aby przeczytać artykuł – nie mówiąc już o książce – zbyt znudzony, aby posłuchać piosenki dłuższej niż trzy minuty, i bezustannie przeskakujemy z jednego impulsu do drugiego bez odczuwania czegokolwiek.

O.R.k. Ramagehead okładka
O.R.k. – Ramagehead, 2019

Tracklista “Ramagehead”:

01. Kneel to Nothing
02. Signals Erased
03. Beyond Sight
04. Black Blooms (feat. Serj Tankian)
05. Time Corroded
06. Down the Road
07. Some Other Rainbow Part 1
08. Strangled Words
09. Some Other Rainbow

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Kadr z teledysku

Podobne artykuły

Premiera nowego albumu i teledysku Anti Tank Nun

Tomasz Koza

Ministry: teledysk zapowiadający nową płytę “AmeriKKKant”

Lena Knapik

Thy Art Is Murder: obejrzyj klip do utworu z nowej płyty

Dominika Kudła

Zostaw komentarz