PŁYTY

Biff Byford (Saxon) pracuje nad solowym albumem


Biff Byford, frontman Saxon, rozpoczął nagrywanie materiału na swój pierwszy solowy album. Płyta, która prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku, zawrze w sobie na pewno dwa gościnne występy: Fredrika Åkessona (Opeth) oraz Nicholasa Barkera (Dimmu Borgir, Cradle of Filth). Ten ostatni poinformował fanów za pośrednictwem Facebooka o zakończeniu rejestrowania partii perkusyjnych na płytę.

Biff Byford tak skomentował w jednym z wywiadów brzmienie, jakiego mogą oczekiwać fani.

Płyta oczywiście będzie brzmieć jak Saxon, ponieważ ja będę na wokalu. Mimo to album będzie bardziej zróżnicowany. Nie tak skupiony na heavy metalu. Różnorodny.

Biff Byford

Muzyk zapowiedział gościnne występy już w kwietniu ubiegłego roku w rozmowie dla “Rock Talk With Mitch Lafon”.

Zamierzam popytać wśród różnych ludzi o możliwość nawiązania współpracy. Nie jest łatwo, kiedy mowa o gitarzystach. Ci wrzucają po prostu solówkę będącą ich sygnaturą i się mijacie. Z wokalistami możesz stworzyć duet. Zobaczymy jak to będzie. Najpierw chcę napisać utwory, a potem znaleźć kogoś, kto będzie chciał nad nimi popracować. Prawdopodobnie będę mieć perkusistę i basistę, chociaż… Bas mógłbym nagrać sam. Wciąż mam swojego Rickenbackera.


Zapytany, czy nie myślał o wykorzystaniu pomysłów w twórczości Saxon, odpowiedział:

Zasadniczo już wykorzystałem. „Roadie’s Song” miał był projektem solowym. Podobnie z „They Played Rock And Roll”. W zamierzeniu projekt solowy, ostatecznie skończył na płycie „Thunderbolt”. Tak więc robię to cały czas. Jednocześnie mam utwory, które ja i Nibbs [Carter, basista Saxon – przyp. red.] napisaliśmy dla zespołu, ale moim zdaniem się nie nadają… I pewnie znajdą się na moim albumie.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Whalesong dołącza do Old Temple

Tomasz Koza

Obscura ukończyła prace nad nowym albumem „Diluvium”

Dominika Kudła

Zobacz nowy teledysk promujący nadchodzącą płytę Tribulation

Lena Knapik

Apocalyptica skończyła nagrania w studiu do nowej płyty

Lena Knapik

Alice Cooper ujawnia okładkę nowego albumu

Tomasz Koza

Nowy album Paradise Lost pod koniec lata

Lena Knapik

Zostaw komentarz