Strona główna » Chuck Billy o planach Testament: “Naszym celem jest wejść do studia w styczniu i wydać się już w kwietniu”
NEWSY PŁYTY

Chuck Billy o planach Testament: “Naszym celem jest wejść do studia w styczniu i wydać się już w kwietniu”

Chuck Billy, wokalista Testament, gościł niedawno w rozmowie dla Full Metal Jackie. Wypowiadał się w niej m.in. na temat kolejnego albumu; nastepcy wydanego w 2016 roku “Brotherhood of the Snake”.

Muzyk zdradził w wywiadzie nadchodzące plany zespołu.

Plan jest taki, aby uchwycić jak najwięcej riffów i pomysłów podczas drugiej odnogi trasy ze Slayerem. Mamy dla siebie naprawdę dużo czasu między koncertami. Sądzę jednak, że nim skończymy dzieło, zdążymy wrócić do domu. Wtedy ja i Eric [Peterson, gitarzysta – przyp. red.] skupimy się razem na przesianiu tego materiału. Naszym celem jest wejść do studia w styczniu i wydać się już w kwietniu.

Ponadto przypomniał tryb, w jakim grupa działała niedługo po powstaniu.

Na samym początku mieliśmy pięć płyt jedna za drugą. Wydawaliśmy album, jechaliśmy w trasę, po czym wracaliśmy do studia i tak w kółko. Nie mieliśmy czasu na nic innego. Ale narzuciliśmy sobie tempo, w którym funkcjonowaliśmy. Tak więc równowaga była i tak zachowana.

Wokalista, zapytany o tematykę nowej płyty, odpowiedział:

Jeszcze nie zdecydowaliśmy. Na “Brotherhood” zaryzykowaliśmy z teoriami spiskowymi i tak dalej. Okazało się, ze nikt nie miał nam tego za złe. Nie wiem, może popchniemy to do przodu. Wciąż czuję się zaintrygowany tą tematyką. Kiedy przychodzi czas na pisanie, wiele zależy od Erica. No i atmosfera utworu musi wynikać z tytułu.

Muzyk przyznał ponadto, że niespodziewanie pozytywny odbiór ostatnich dwóch albumów narzucił na Testament presję… Co jest muzykom powodem do radości i motywuje ich do pracy.

Ostatni album grupy, “Brotherhood of the Snake”, ukazał się 28 października 2016 roku z ramienia wytwórni Nuclear Blast. Nad jej produkcją czuwali zarówno Chuck Billy, Eric Peterson, jak i Juan Urteaga (Machine Head, Exodus). Za miks i mastering odpowiadał Andy Sneap (Accept, Kreator, Megadeth).

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Ukaże się pierwszy koncertowy album Primordial

Lena Knapik

GITAROWY REKORD GUINNESSA już 1 maja we Wrocławiu – potrzeba 7356 gitar i Ciebie!

Tomasz Koza

Slayer wyruszy w pożegnalną trasę. Pierwsze daty koncertów już znane

Tomasz Koza

Ruszyły zdjęcia do filmu “Władcy Chaosu”

Lena Knapik

Blaze Bayley w maju wróci do Polski i to na cztery koncerty!

Tomasz Koza

Cannibal Corpse – streaming nowego albumu “Red Before Black”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!