PŁYTY

Darkthrone: nowy album “Old Star” już w maju

Darkthrone powraca z nowym wydawnictwem. W niespełna trzy lata od premiery „Arctic Thunder”, siedemnastej pozycji studyjnej w dyskografii zespołu, otrzymujemy kolejną. Krążek zatytułowany „Old Star” ukaże się 31 maja tego roku w barwach Peaceville Records.

Materiał został zarejestrowany w należącym do zespołu Necroshell 2 Studios. Prace nad nim trwały od jesieni ubiegłego roku. Nad produkcją czuwał wokalista i gitarzysta Darkthrone, Ted “Nocturno Culto” Skjellum. Miksem zajął się znany ze współpracy z Voivod Sanford Parker. Autorem okładki wieńczącej dzieło jest amerykański grafik Chadwik St. John. Tytuł pracy stanowiącej oprawę graficzną “Old Star” to “The Shepherd of the Deep”.

Gylve Nagell, znany lepiej jako Fenriz, w poniższych słowach zapowiada nowy album Darkthrone:

Wielu na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat skupiało się na brzmieniu rodem z lat 70-tych. Tymczasem miks naszego nowego albumu przywodzi na myśl lata 80-te bardziej, niż kiedykolwiek. Utwory są jeszcze bardziej metalowe! Kompozycje Teda mają w sobie wiele z black metalu, szybsze i wolniejsze, ale zawierające w sobie też doom. Ja pisałem w sposób bardziej linearny. To taki undergroundowy trick z lat 80-tych. Z przerwami, partiami zwalniającymi, przyspieszającymi, z klasycznym heavy, thrash I deathem.

Ogólnie rzecz ujmując, ten album stoi najbliżej brzmienia bębnów z lat 80-tych. USA, Niemcy. No i słowa napisane przeze mnie. Czujemy, że ‘Old Star’ jest bratem ‘Arctic Thunder’. Bardziej konkretnym I z lepszymi riffami.

darkthrone old star 2019
Darkthrone – Old Star, 2019

Tracklista “Old Star”:

01. I Muffle Your Inner Choir
02. The Hardship Of The Scots
03. Old Star
04. Alp Man
05. Duke Of Gloat
06. The Key Is Inside The Wall

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

In Twilight’s Embrace: pierwszy utwór z nowej płyty i koncerty z Immolation

Tomasz Koza

Jinjer rozpocznie jesienią prace nad nowym albumem

Agata Laszuk

Woody Weatherman o nowym albumie Corrosion of Conformity

Dominika Kudła

Zostaw komentarz