NEWSY PŁYTY

Daron Malakian o ewentualności wydania nowej płyty SOAD


Przed paroma miesiącami doszło do wskrzeszenia projektu pobocznego Darona Malakiana – Scars on Broadway. Przyniosło to za sobą dwie zmiany. Grupa została przemianowana na Daron Malakian and Scars on Broadway, a z oryginalnego składu pozostał jedynie założyciel grupy. Pod wspomnianym szyldem ukaże się pierwsze od dziesięciu lat wydawnictwo. Mini-album, zatytułowany „Dictator”, pojawi się 20 lipca.

Tymczasem za pośrednictwem YouTube możemy usłyszeć zapowiedź nowego materiału Daron Malakian and Scars on Broadway.

Jest nim singiel „Lives” – opublikowany w przededniu rocznicy Ludobójstwa Ormian, obok którego muzycy z System of a Down nigdy nie przechodzili obojętnie. Sam utwór stanowi złożenie hołdu kulturze ormiańskiej, z której się wywodzą.

Muzyk został niedawno zapytany przez magazyn Revolver, czy w tej aurze powrotów możemy spodziewać się i nowej płyty System of a Down.

Daron Malakian wypowiedział się na ten temat następująco:

Nie mogę zamknąć tej książki; powiedzieć, że jest skończona. Przecież nadal gramy na żywo. Nadal jesteśmy przyjaciółmi. Chłopaki opublikowali gdzie się dało „Lives” – wspieramy się nawzajem. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jakim punkcie swego życia znalazł się każdy z nas. Każdy nadal chce się zajmować czymś swoim. Ponadto jest kilka rozbieżności w sposobie, w jaki postrzegamy kolejny album, co nie jest czymś złym. Nie złości mnie to. Frustrację przynosi jedynie niepewność, czy w ogóle jeszcze dojdzie do prac nad czymś nowym. Minęło tak wiele czasu… Ale wierzę, że nigdy nie jest za późno.

W maju ubiegłego roku perkusista System of a Down, John Dolmayan, przyznał, że zespół ma już w zanadrzu zarys piętnastu kompozycji. Wychodzi jednak na to, że prędzej ukaże się studyjny następca „Dictator”, którego wydanie Malakian zapowiedział na przyszły rok.

Źródło: Loudwire / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Sepultura na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Thy Art Is Murder w czerwcu zagra w Warszawie

Tomasz Koza

Kto jest kim w nowym utworze Huntera?

Tomasz Koza

Zostaw komentarz